DORADZTWO ZAWODOWE 2020-2021

22.02.2021 w grupie Wiewiórek gościła Pani Joanna Fidyka – wychowawczyni grupy Niedźwiadki, która jest również MUZYKIEM. Dzięki tej wizycie poznaliśmy kolejny niezwykły zawód. Pani Joasia poznała dzieci z wyglądem i brzmieniem instrumentów, takich jak: gitara klasyczna, kalimba, organki, flet, trójkąt, kołatka, grzechotka. Wiewiórki nie tylko mogły zobaczyć i posłuchać, ale także zagrać na instrumentach. Wizyta Pani Joasi w naszej grupie była świetną okazją do radosnego i twórczego spędzenia czasu. To był dzień wielu pozytywnych wrażeń…
Pani Joasiu serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia:)
 

Dnia 26.02.2021 r. grupę Wiewiórek odwiedziła Pani Magdalena Wolicka, która również pracuje w naszym przedszkolu. Pani Magda podzieliła się z nami swoją pasją, jaką jest fotografia. Tym sposobem poznaliśmy kolejny niezwykły zawód - FOTOGRAF.
Pani Magda opowiedziała Wiewiórkom czym zajmuje się fotograf, jak dawniej robiono zdjęcia, a jak dziś… Co zrobić żeby dzieci uśmiechały się podczas wykonywania im zdjęć… Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści, odpowiadały na pytania, jak również same zadawały wiele pytań. Miały również okazję obejrzeć profesjonalny sprzęt fotograficzny i wcielić się w rolę fotografa. Na zakończenie spotkania oczywiście nie mogło zabraknąć profesjonalnej sesji zdjęciowej i wspólnego grupowego zdjęcia.
To był cudownie spędzony czas! Pani Madziu serdecznie dziękujemyJ
 
 


W ubiegły piątek (05.03.2021r.), dzieci z grupy „Malinki” obchodziły Dzień Dentysty.
Tego dnia mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy dentysty. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wirtualnej wycieczki do gabinetu stomatologicznego, podczas której przekonaliśmy się jak ważna  jest praca stomatologa. W czasie rozmaitych gier i zabaw omówiliśmy zdrowe nawyki i zasady dbania o uzębienie. Udało nam się także, na moment wcielić w rolę dentysty – ależ to był interesujący dzień!

Zapraszamy do kontaktu