Dni Jarzębinki

Dni Jarzębinki

DNI JARZĘBINKI

Jak co roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dni Jarzębinki. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem: „Jem zdrowo i kolorowo”. Wszelkiego rodzaju działania realizowane w tych dniach, miały na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród naszych przedszkolaków.

Z tej okazji nauczyciele oraz pracownicy naszego przedszkola, przygotowali dla dzieci niespodziankę w postaci przedstawienia pt.: „Witaminki dla księżniczki Jarzębinki”. Do tego celu przygotowano dekoracje, kostiumy oraz niezbędne rekwizyty. Przedstawienie dotyczyło zdrowego odżywiania i jego wpływu na samopoczucie. W dostępny dla dzieci sposób pokazuje jak negatywny skutek mogą wywołać słodycze i brak w diecie urozmaicenia owocami i warzywami. W przedstawieniu wzięli udział:

Król - Małgorzata Mielcarek
królowa - Magdalena Kulas
księżniczka Jarzębinka – Martyna Jabkiewicz
narrator - Aleksandra Klupś
kucharz – Marta Szymczak
lekarz I – Kornelia Skutecka

lekarz II – Aleksandra Marczak-Dzięcioł
dama dworu - Marta Wojciechowska
książę Witaminek – Sławomir Łagoda

Oprócz przedstawienia, w te dni czekało nas wiele atrakcji i niespodzianek takich jak: zamek dmuchany, przygotowanie pysznych koktajli i sałatek owocowych, oraz fantazyjnych kanapek przez naszych przedszkolaków, jak również pełen emocji „I bieg z Jarzębinką”. Radość i śmiech dzieci świadczyły o wspaniałej i „zdrowej” zabawie…


 

Zapraszamy do kontaktu