Galeria

MALI PIEKARZE

23 maja ( wtorek) dzieci z grupy Żurawinki udały się na wycieczkę do Piekarni "Mima". Przedszkolaki pod bacznym okiem Pani, która je oprowadzała, miały możliwość zaobserwowania proces wypieku chleba i bułeczek. Dzieci poznały składniki, z których są one wykonywane oraz obejrzały urządzenia potrzebne do ich produkcji. Największą frajdę sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie bułeczek. Dzieci podziękowały za miłe i serdeczne przyjęcie. Po powrocie do przedszkola wszyscy z niecierpliwością czekali na upieczone bułeczki. Każde dziecko mogło zjeść swoją bułkę lub zabrać ją do domu.
WYCIECZKA DO RODZINNEGO PARKU PRZYGÓD „GÓRECZNIK”

W środę 10 maja 2017r. dzieci z grupy ,,Żurawinki” wybrały się na wycieczkę autokarową do zajazdu ,,Górecznik” w Przygodzicach. Celem wycieczki było zwiedzanie kompleksu edukacyjnego w Rodzinnym Parku PrzygódGórecznik. Po parku oprowadzały nas sympatyczne animatorki, które w interesujący sposób przedstawiały nam tajniki Górecznika. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru wzdłuż jeziora, wsłuchując się w odgłosy natury. Potem wszyscy pokonaliśmy drogę przez most na wyspę, gdzie znajduje się Domek Babci i Czerwonego Kapturka. Choć przez krótką chwilę poczuliśmy się jak w bajkowym świecie, obserwując przez okno jak straszne, ogromne wilczysko śpi sobie błogim snem w babcinym łóżku. Później nieco ogarnięci strachem powędrowaliśmy do mini zoo podpatrując poranne zwyczaje zwierząt. Obserwowaliśmy strusie, dziki, pawie, lisy, króliki i kozy. Po takich emocjach przyszedł czas na rozluźnienie, a więc swoboda zabaw na specjalnie przygotowanym placu. To była dopiero frajda dla każdego! W Rodzinnym Parku Przygód na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchane zamki i plac zabaw oraz przejażdżka ciuchcią!


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

 W ramach projektu ,,Cała Polska czyta dzieciom” 8 maja 2017r (poniedziałek) naszą grupę Żurawinek odwiedziła pani Katarzyna- mama Wojtusia. Na początek serdecznie przywitała się z każdym z nas i przeczytała nam jedną z ulubionych bajek swojego synka pt. ,,Jaś i łodyga fasoli.” Po wysłuchaniu przygód Jasia dzieci miały okazję porozmawiać o tym co najbardziej podobała się im w bajce. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.


ZAJĄCZEK

W środę do grupy Żurawinki zawitał gość,  długo wyczekiwany Zając. Radośnie grupa Go przywitała. Zostawił dla każdego dziecka słodkości w koszyczku. Dziękujemy Zajączku!
WARSZTATY MALOWANIA CIASTECZEK

Dnia 11 marca 2017r. dzieci z grupy Żurawinek uczestniczyły w wycieczce do ,,Rodzinka Cafe”, gdzie wzięły udział w warsztatach malowania ciasteczek. Główną atrakcją wyjścia było własnoręczne malowanie i ozdabianie ciasteczek kolorowymi masami cukrowymi oraz różnego rodzaju posypkami. Pachnące, kolorowe ciasteczka, które były wkładane do ręcznie robionych przez Panie koszyczków wielkanocnych, pozwoliły nam poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci były bardzo skupione i efekt ich pracy był zdumiewający.

WIELKANOCNE ZWYCZAJE

Grupa  „Żurawinki” poznawała wielkanocne zwyczaje poprzez zabawę inscenizacyjną do „Bajeczki wielkanocnej”. Zabawą  badawczą  z drożdżami i cukrem, wodą,  butelką i balonem  dzieci dowiedziały się, dlaczego np. babka rośnie. Poznały, także różne rodzaje palm wielkanocnych, które sami  wykonali.

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21.03.2017 dzieci z grupy „Żurawinki” wraz z dziećmi z innych grup wspólnie powitały wiosnę. Każde dziecko w tym dniu miało zielony element stroju. Uczestniczyliśmy w przedstawieniu „Żegnaj zimo-witaj wiosno”, następnie wszyscy szliśmy „śpiewająco”korowodemspalić zrobione przez każdą grupę swoje Marzanny co oznacza odejście zimy. Dzieci w tym dniu dowiedziały się, że od dziś na parę miesięcy WIOSNA zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i pogodzie.


SZUKAMY WIOSNY

Grupa „Żurawinki” wraz ze swoją Panią poszli na spacer szukać zwiastunów WIOSNY. Pogoda była sprzyjająca, słonko piękne świeciło, a na drzewie pojawiły się pierwsze pąki, więc WIOSNO czekamy.


SADZENIE RZEZUCHY

Zbyt długa zima i zbliżająca się wiosna była impulsem do podjęcia działań. Wiemy jak ważne dla zdrowia jest jadanie naturalnych witamin, dlatego dzieci z grupy Żurawinki sadziły z pomocą pani wychowawczyni rzeżuchę. Wkładały watę do kubeczków, następnie ziarenka, a na koniec ją podlały. Sadzonki zawędrowały na przedszkolny parapet, gdzie oprócz wody potrzeba jeszcze słoneczka. Pozostała nam tylko obserwacja wyrastania nasionek. Żurawinki wiedzą już czego potrzeba kwiatuszkom, aby rosnąć.


SPOTKANIE Z MUZYKĄ
W dniu 8.03.2017 w grupie „Poziomki” i „Żurawinki”  odwiedziły nas koleżanki Julia Wietrzyńska, Aleksandra Wiśniewska i Agata Kieliba. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z instrumentami dętymi i strunowymi oraz ich dźwiękami. Dziewczyny zaprezentowały grę na skrzypcach, gitarze i saksofonie. Dzieci mogły, także dotknąć  instrumentów, zapytać z czego są zrobione - bardzo się im to podobało. Na zakończenie chłopcy wręczyli gościom  kwiaty z okazji Dnia Kobiet i zaśpiewali Sto Lat. Dziękujemy koleżanką za tak miłą atmosferę.
BAWIMY SIĘ KOLORAMI

Grupa „Żurawinek” przeprowadziła doświadczenie z kolorami- ich łączeniem. Dzieciom bardzo się podobało. Zobaczyły, że z cukierkami także można eksperymentować- nie tylko jeść, a przy tym otrzymać piękne barwy.
PRZEDWIOŚNIE… ACH JAK PRZYJEMNIE

Dzieci z grupy „Żurawinek „  z radością witają przedwiosenne słoneczko. Zabaw i uśmiechów było co nie lada…w końcu czuć w powietrzu WIOSNĘ, której nie możemy się już doczekać.

BALIK

W dniu 14.02.2017 w naszym Przedszkolu  odbył się bal karnawałowy. Tego dnia pojawiły się w przedszkolu kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, policjantów, Spider-Manów i Batmanów. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i uśmiechu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych balowych strojów.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 23.01.2017 w grupie „Żurawinek„ odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. To nie zwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen wzruszeń i radości. Dzieci w formie wierszy i piosenek złożyły życzenia swoim ukochanym dziadkom. Następnie przedszkolaki obdarowały swoich gości własnoręcznie robionymi ramkami. Na koniec wychowawczynie wraz z Panią Dyrektor złożyły życzenia  gościom i zaprosiły na słodki poczęstunek. 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W dniu 10.01.2017 grupa „ŻURAWINEK”  wybrała się do pobliskiej biblioteki  do Szkoły podstawowej nr 6. Bardzo miła Pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom opowiadanie  M.Musierowicz „Rybka”. Dzieciom zarówno opowiadanie jak i zwiedzanie biblioteki bardzo się podobało. Na pewno jeszcze odwiedzimy bibliotekę nie raz. 
MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY I WESOŁO SIĘ BAWIMY

Grupa Żurawinek na placu przedszkolnym przywitała białą zimę. Bo przecież zabawy na śniegu to super zabawa.WIGILIA GRUPOWA

Świąteczny klimat zapanował  w naszym przedszkolu 22 grudnia. Dzieci z grupy ,,Żurawinki” wraz z paniami spotkały się na wigiliach grupowych. W tym wyjątkowym dniu rozmawialiśmy o  obyczajach i tradycjach świątecznych, o tym jak będziemy spędzać Boże Narodzenie wśród najbliższych, w domach. Podniosłym momentem każdego spotkania było dzielenie się opłatkiem, wszyscy życzyli sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Oczywiście na wigilijnym stole nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku dla dzieci.
GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU

19 grudnia ( poniedziałek)  nasze przedszkole odwiedził Gwiazdor ze świątecznym programem Bzika. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i towarzysząca radością miały okazję obejrzeć przedstawienie świąteczne pt: „Przyszła pora na Gwiazdora.” Gwiazdor odwiedził ,,Żurawinki” w ich sali i rozdał im prezenty, które przywiózł ze sobą. Każde grupa wykonała sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym ważnym gościem.


SPOTKANIE WIGILIJNE

16 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w grupie ,,Źurawinki”. Dzieci przygotowały program artystyczny ,,Zmartwienie śnieżynek” który miał na celu wprowadzić wszystkich w radosną atmosferę  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci występowały w pięknych strojach śnieżynek, Mikołaja, wróżki oraz nie zabrało również Pana Zimy! Dzieci piękne recytowały przygotowane role, śpiewali kolędy i tańczyły do specjalne przygotowanego układu ,,Choinka”. Po występach przedszkolaki podarowały swoim Rodzicom własnoręczne zrobione upominki i wraz z Rodzicami udali się na słodki poczęstunek.
WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI PRZED RATUSZEM

Dnia 9.12.2016r. ( piątek) nasze przedszkolaki przyłączyły się do akcji wspólnego ubierania choinki na rynku.  Każda z grup wykonała wcześniej  w tym celu ozdoby świąteczne a dzieci z grupy Żurawinek wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami wybrały się na ostrowski rynek i  ozdobiły  nimi choinkę przed Ratuszem.


ODWIEDZINY ŚW. MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

6 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Dzieci z grupy Żurawinek już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.


WIZYTA U WETERYNARZA

23.11.2016r. grupa „Żurawinki” wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego przy ulicy Królowej Jadwigi. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia .Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pani Katarzyna Świtała, opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Pani weterynarz opowiedziała Żurawinkom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.


WIZYTA ŻURAWINEK NA CMENTARZU 

Dnia 28.10.2016r. dzieci z grup: „Żurawinki” wraz ze swoimi panią wybrały się na pobliski cmentarz. W ciszy obserwowały sztukę cmentarną, zwracały uwagę na nagrobki, podziwiali również ludzi sprzątających groby swoich najbliższych. Z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych wspólnie odwiedzaliśmy groby zmarłych a na koniec zapaliliśmy symbolicznie znicz na jednych z grobów. Dzieci pokazały, że wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu.CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 

W ramach akcji ,,Cała  Polska czyta dzieciom” w dniu 17. 10. 2016r. nasze przedszkole odwiedzili goście z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim- pani bibliotekarka mgr Wiesława Płóciennik wraz z dwiema uczennicami szkoły, które czytały grupie Żurawinek  fragmenty bajki  Grzegorza Kasdepke ,, A ja nie chcę być księżniczką”.  Była to ciekawa opowieść pełna humoru i bogatej fantazji o dziewczynce imieniem Marysia, która marzy aby zostać straszliwym smokiem. Co ciekawe jej marzenia się spełniają… Dzieci wysłuchały swoje starsze koleżanki z dużą uwagą i zaciekawieniem, miały również możliwość opowiedzenia o swoich marzeniach.


KOLOROWE ZNAKI DROGOWE

Grupa Żurawinek uczestniczyła w dniu 06.10.2016r. w zajęciach mających na celu propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.  Głównym celem zajęć, który został zrealizowany było uświadomienie dzieciom konieczności bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach oraz poznanie zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię (z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji, przez przejście dla pieszych i na pasach). Na podsumowanie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną w postaci poznanych znaków drogowym, co sprawiło im wielką frajdę.Zapraszamy do kontaktu