Galeria

Galeria

WYCIECZKA DO KINA

Dziś byliśmy w kinie Helios w Kaliszu na ,,Smerfach z zaginionej wioski,,. Było mnóstwo radości i niespodzianek. Przed seansem przygotowali dla nas niespodziankę quiz z nagrodami. Bajka okazała się fascynująca i ciekawa. Nie zabrakło też momentów wzruszenia, ale jak to w bajkach bywa skończyło się wszystko szczęśliwie.
ZABAWY SPORTOWE W SZKOLE SPECJALNEJ

W dniu 30 maja braliśmy udział w zabawach sportowych w Szkole Specjalnej. Dzieci korzystały z wielu przygotowanych stanowisk m.in. tunel, rzut woreczkiem do celu, rzut rzutkami w tarczę i wiele innych. Po sportowych zmaganiach i odpoczynku zostaliśmy zaproszeni do sali gdzie znajdował się „magiczny dywan”- dzieci świetnie się bawiły. Na koniec otrzymaliśmy wspaniałe prezenty a dzieci pięknie podziękowały za miłe przyjęcie. Było super!!!


WYCIECZKA DO MLECZARNI

W dniu 23 maja dzieci z grupy „Malinki” były w Mleczarni. Dzieci miały okazję poznać proces produkcji serków i innych przetworów mlecznych. Zostaliśmy zaproszeni do laboratorium, gdzie Pani pokazała nam w jaki sposób badane jest mleko. Po zwiedzaniu zakładu dzieci miały okazję „doić krowę”, oraz robić masło. 
WYCIECZKA PKP CARGO TABOR

W dniu 28 kwietnia wyjechaliśmy na wycieczkę do PKP CARGO TABOR. Dzieci miały okazję poznać historię kolei. Zobaczyliśmy mundury, stare samafory, bilety i wiele innych ciekawych rzeczy. Jedną z atrakcji była możliwość założenia przez dzieci czapki konduktorskiej, a Panią Żanetę ubraliśmy w mundur konduktora , ale najwięcej uśmiechu na twarzy dzieci sprawiło zajęcie miejsca maszynisty w lokomotywie. Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi i Panu za wspaniałą wycieczkę! 

KUKIEŁKOWE SZALEŃSTWO

Dziś u „Malinek” istne kukiełkowe szaleństwo! Na początek drewniana łyżka, wełna, skrawki materiału, wstążka trochę wyobraźni i … Zobaczcie sami jak nam wyszło. Super zabawa!!!WULKAN
Tak jak zapowiadalismy wcześniej dziś w przedszkolu nastąpiła eksplozja wulkanu. Jeśli chcecie powtórzyć eksperyment w domu potrzebne będzie: butelka, ciepła woda, sodą, ocet, płyn do mycia naczyń, dla uzyskania super efektu barwnik spożywczy. Wykonanie: Do butelki wsypujemy sodę dodajemy wodę, a następnie płyn do mycia naczyń. Do octu dodajemy barwnik i energicznie wlewamy do wcześniej przygotowanej mieszanki. Efekt gwarantowany.ODWIEDZINY ZAJĄCZKA

Dzisiaj odwiedził nas Zajączek, którego pojawienie się wywołało dużo radości i uśmiechu! Jeszcze więcej rodości sprawiło dzieciom odnalezienie w koszyczkach słodkich prezencików!

BARDZO DZIĘKUJEMY!!!WESOŁEGO ALLELUJA!

W piątek 7 kwietnia do naszego przedszkola przyjechał Bzik z programem świątecznym pt. „Wesołego Alleluja!”. Podczas przedstawienia dzieci poznały zwyczaje i stroje ludowe, jak również Zosię- kuzynkę Bzika, która przygowowała pisanki, kraszanki, owijanki i drapanki na świateczny stół. Podczas występu były również konkursy i piosenki. DZIĘKUJEMY!


KONKURS PALSTYCZNY

4 kwietnia nastąpiło roztrzygnięcie konkursu plastycznego na Wielkanocny koszyczek. Celem konkursu było kształtowanie aktywnej postawy dzieci wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami  Świąt Wielkanocnych. Jury postanowiło nagrodzić pracę wszystkich grup. DZIEKUJEMY !!!CZAS NA „ZIELONY KĄCIK”

Malinki z pierwszymi krokami wiosny postanowiły założyć „zielony kącik”. Podczas zajęć sadziliśmy cebulkę na szczypiorek oraz  zioła: bazylię, estragon, tymianek, oregano. Dzieci przyniosły do wazonu bazie, które później zaczęły wypuszczać „kotki”. Ale to dopiero początek…
KONKURS PARATEATRALNY

W dniu 21 marca odbyło się IV Bratkowe Spotkanie Parateatralne w MDK, w którym reprezentowały nas dzieci z grupy „Malinki” : Michalina Nowakowska, Lena Kapusciok, Michał Baranek, Eryk Ciupka oraz mama Lenki Pani Katarzyna Kapuściok. Dzieci zaprezentowały wiersz „Komedia przy myciu” M. Konopnickiej.  W trakcie spotkania towarzyszyła nam miła atmosfera, mnustwo śmiechu i wspólnej zabawy. Dzieci wraz z Panią Kasią pięknie wystąpiły wielkie BRAWA!PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

We wtorek 21 marca wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w wiosenne kolory, w pięknych wiankach na głowach oraz co najważniejsze w dobrym nastroju. Wszyscy zebraliśmy się na auli przedszkola, aby obejrzeć krótką scenkę żegnania zimy i witania wiosny. Pani Monika wcieliła się w rolę Zimy a  Pani Anita w rolę Wiosny. Następnie   barwnym korowodem maszerowaliśmy ulicami osiedla każda grupa ze swoją Marzanną do ogrodu taty Olka i Blanki Pana Kupczyka, gdzie odbył się obrzęd palenia kukły. Dziękujemy p. Kupczykowi za możliwość udostępnienia ogrodu.
WIZYTA PRACOWNIKA MZO

20 marca gościliśmy w przedszkolu Panią Arlettę Szulc, która prezentowała dzieciom sposoby segregacji odpadów. Przedszkolaki dobrze segregowały śmieci do odpowiednich pojemników. Zwieńczeniem wizyty była prezentacja multimedialna, która ukazywała potrzebę segregowania surowców a następnie wykorzystania ich, co wpływa pozytywnie o ochronę środowiska.


SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Dziś w przedszkolu gościliśmy Pana Zbigniewa Kleczewskiego dziadka Magdaleny, który wspaniale grał dla nas na akordeonie oraz keyboardzie. Podczas tego spotkania przedszkolaki dowiedziały się z czego zbudowany jest akordeon i w jaki sposób wydobywamy z niego dźwięk. Pan Zbigniew zagrał dla dzieci m.in.: „Czarne jagódki”, „Na wyspach Bergamutach” i inne. Przedszkolaki świetnie się bawiły, trochę pośpiewały i potańczyły. BARDZO DZIĘKUJEMY !!!
 W POSZUKIWANIU WIOSNY

Dziś grupa ,,Malinki,, wybrała się na spacer w poszukiwaniu wiosny. I choć pogoda jeszcze niezbyt wiosenna udało nam się znaleźć jej znaki. Pojawiły się przebiśniegi i bazie kotki, A na drzewach pierwsze pąki. Zatem wiosną tuż tuż.


ZABAWA SPADOCHRONAMI

Dzisiaj dzieci na zajęciach robiły spadochrony. Po skończonej pracy wyszliśmy na plac zabaw i zaczęliśmy się bawić. Pogoda nam sprzyjała- było wietrznie i dzieci energicznym ruchem wyrzucały pakieciki do góry i obserwowały jak spadochron się otwiera a skoczek lądu jena ziemi.TŁUSTY CZWARTEK

„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” głosi staropolskie przysłowie.  W tym dniu Panie przygotowały przedstawienie kukiełkowe pt. „Pączki i faworki u Babci Honorki”. Zabawy było dużo. Przesąd głosił, że ten, kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, będzie skazany na niepowodzenia w przyszłości, więc pyszne pączki zjedliśmy na podwieczorek. SMACZNEGO!!!


WIZYTA DZIELNICOWEGO

Dzisiaj w przedszkolu zawitali do nas policjanci- nasi dzielnicowi. Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o zachowaniu na drodze, chodniku, o zapinaniu pasów w samochodzie i innych.


PYSZNE TOSTY

Na zajęciach dzieci zabrały się za przygotowanie tostów. Zapoznały się z wyglądem, przeznaczeniem i funkcjonowaniem tostera. Dzieci również zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzenia elektrycznego.

BALIK KARNAWAŁOWY

We wtorek 14 lutego odbył się bal przebierańców. Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona balonami w kształcie serca i kolorowymi serpentynami. Całości dopełniły przepięknie i pomysłowo przebrane przedszkolaki. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, uczestnicząc z wielką ochotą we w zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 
W dniu 25 stycznia dzieci z grupy „Malinki” zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Występ wywołał u zaproszonych gości uśmiech , radość i wzruszenie. Dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami. Po części artystycznej Pani Dyrektor złożyła wszystkim gościom życzenia, a wnuczęta obdarowały Ich prezentami i zaprosiły na słodki poczęstunek.


ZIMOWE ZABAWY MALINEK

Dziś wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na moment śnieżnych zabaw w naszym ogrodzie. Odpowiednio przygotowani i cieplutko ubrani ruszyliśmy lepić bałwana. Niestety nie udało nam się go stworzyć -śnieg nie chciał się lepić. Jednak to nam nie przeszkodziło w dobrej zabawie. Były aniołki na śniegu i rzuty śnieżynkami.  Z rumianymi policzkami, ale uszczęśliwić wróciliśmy do przedszkola.
WIGILIA W GRUPIE

W czwartek przed Świętami  Bożego Narodzenia nasza grupa zorganizowała w naszej sali wigilię na którą zaprosiliśmy Panią Dyrektor. Jak tradycja nakazuje na początku wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Razem zasiedliśmy przy bogato  zastawionym stole, dzieci rozmawiały o prezentach, oraz przygotowaniach do Świąt w domach. Wszyscy byli bardzo radośni i uśmiechnięci. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku.
RADOSNYCH I CIEPŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA


GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU
19 grudnia ( poniedziałek)  nasze przedszkole odwiedził Gwiazdor ze świątecznym programem Bzika. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i towarzysząca radością miały okazję obejrzeć przedstawienie świąteczne pt: „Przyszła pora na Gwiazdora.” Gwiazdor odwiedził ,,Malinki” w ich sali i rozdał im prezenty, które przywiózł ze sobą. Każde grupa wykonała sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym ważnym gościem.JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, ostrowską tradycją stał się już Jarmark Bożonarodzeniowy.  13 grudnia dziewczynki z grupy Poziomki wraz z Paniami Pauliną Leka i Renatą Remisz przygotowały Swiąteczny program artystyczny podczas którego Dominika Ciesielska wraz z Panią Żanetą Mielcarek rozdawały kartki świąteczne z życzeniami „Wesołych Świąt”


„ŚWIĄTECZNE WARSZTATY”

W dniu 12 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w grupie Malinki. Tym razem troszkę nietypowo, gdyż całe rodziny miały okazję zademonstrować swoje zdolności manualne. Dzieci wprowadziły nas  wierszem i piosenką w świąteczną atmosferę, a następnie wraz z rodzicami i rodzeństwem przystąpiliśmy do tworzenia lampionów ze słoików. Podczas pracy nad lampionami panowała wesoła atmosfera, towarzyszyła nam rozmowa i uśmiech. Powstały naprawdę piękne i bardzo kreatywne lampiony. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne oraz noworoczne życzenia. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Wszystkie lampiony zostały wystawione na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w naszym przedszkolu.

BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM RODZICOM ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ ORAZ TRUD I PRACĘ WŁOŻONE W WYKONANIE LAMPIONÓW.


ODWIEDZINY ŚW. MIKOŁAJA 

6 grudnia wszystkie dzieci zebrały się na auli , ponieważ dowiedziały się że tam będzie czekał na nich Święty Mikołaj, gość długo wyczekiwany przez przedszkolaków. Ubrany był w czerwony płaszcz, z tiarą na  głowie, z pastorałem w ręce no i z workiem pełnym słodkości. Dzieci przygotowały na jego przybycie  piosenkę pt: Din dong. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania Świętego Mikołaja i razem z nim uczyły się wiersza  i zasłużyły sobie na prezenty


BIEG MIKOŁAJKOWY
         
4 grudnia 2016r. na terenie  Piasków  Szczygliczka  w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Dziecięcy Bieg  Mikołajkowy . Dzieci w czapkach Mikołaja  biegły w towarzystwie rodzica. Na mecie każdy uczestnik  mógł ogrzać się przy ognisku, otrzymał ciepły napój oraz posiłek. Każde dziecko wróciło do domu z uśmiechem i pamiątkowym medalem. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom za udział i wspólną zabawę . Naszą grupę reprezentowały   Dominika Ciesielska i Maja Droszcz wraz z rodzicami i rodzeństwem. GRATULUJEMY!!!

KONKURS WOKALNO – RECYTATORSKI „O MISU, DLA MISIA”

W piątek 25 listopada 2016 Michalina Nowakowska razem z Panią Żanetą Mielcarek pojechały do Publicznego Przedszkola nr 13 na konkurs wokalno-recytatorskim  „O Misiu, dla Misia”. Michalinka pięknie reprezentowała nasze przedszkole w wierszu Doroty Głośnickiej pt. „Misie”. Udział w konkursie sprawił jej wiele radości. Gratulujemy!


ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO 

W dniu 23 listopada 2016r.dziewczynki z naszej grupę: Eryk Ciupka  razem z panią dyrektor i z panią Renatą  pojechały do OCK na ogłoszenie wyników konkursu plastycznego w ramach kampanii społecznej „OSTRÓW smogowi mówi NIE”. Przedszkolak  otrzymay dyplom i upominek. Udział w konkursie sprawił mu wiele radości. Gratulujemy!


WIZYTA W PRACOWNI "TORTY Z PASJĄ"

W poniedziałek 21 listopada dzieci z grupy „Malinki” wybrały się na wycieczkę do Pracowni „Torty z Pasją”. Dzieci brały udział w warsztatach pod tytułem „Zdobienie tortów za pomocą masy cukrowej”. Na początku poznaliśmy sympatyczne: Panią Paulinę oraz mamę Jasia Panią Asię. Dzieci po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi podczas warsztatów przystąpiły do pracy. Na początku zaczęliśmy pracować nad zrobieniem zwierzątka z masy cukrowej. Wszyscy ochoczo podjęli wyzwanie, zaczęły powstawać różne figurki takie jak: węże, słoneczka, serduszka, ananasy i wiele innych. Panie przygotowały dla przedszkolaków mały poczęstunek w postaci ciasta marchewkowego, które wszystkim bardzo smakowało! Po smacznym odpoczynku nastąpiło ozdabianie tortów: jeden ozdabiali chłopcy a drugi dziewczynki. Do dyspozycji były koraliki, gwiazdeczki, śnieżynki i wszystkie ozdoby jakie wykonaliśmy wcześniej.

Po powrocie do przedszkola wszyscy zjedliśmy tort, który wyglądał i smakował cudnie.

Bardzo dziękujemy Pani Asi i Pani Paulinie za rewelacyjne warsztaty, za zabawę i naukę.

Było suuuper!!!WYCIECZKA DO WETERYNARZA

We wtorek 15 listopada grupa Malinki odwiedziły Przychodnię Weterynaryjną na ulicy Ledóchowskiego, gdzie spotkały się z panem Szymonem, które jest lekarzem weterynarii. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wygląda wizyta czworonogiego pacjenta. Widziały salę operacyjną oraz rentgen. Miały okazje zobaczyć strzyżenie psa. Na koniec pobytu przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.


MALINKI LUBIĄ DOŚWIADCZENIA

W czwartek 10 listopada dzieci z grupy Malinki brały udział w doświadczeniach „Co można rozpuścić w wodzie?”. Przedszkolaki chętnie pomagały podczas doświadczeń. Rozpuszczaliśmy mąkę, cukier i sól. Obserwowały i opisywały co się zadziało. Do słoika gdzie została rozpuszczona sól włożyliśmy kawałek wełny zaczepiony na patyczku. Następnie umieściliśmy słoik w kąciku przyrody. Ciekawe co zobaczymy w poniedziałek?POŻEGNANIE FRANKA

W dniu 10.11.2016 dzieci z grupy „Malinki” wraz z panią Żanetą przygotowały pożegnanie Franka, który zmienia miejsce zamieszkania. Wszystkie dzieci wspólnie przygotowały album z samodzielnie wykonanymi rysunkami. Dzieci bardzo czule pożegnały kolegę i zrobiło się trochę smutno.

"Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań.”

Cieszę się, że mieliśmy okazję poznać tak sympatycznego chłopca!
ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MÓJ RÓŻANIEC"

W październiku został ogłoszony konkurs dla dzieci na wykonanie własnego różańca. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz zachęcenie do częstego jej odmawiania. Dzieci wraz z rodzicami wykonali swoje różańce. Duża wyobraźnia i pomysłowość zaskoczyła jury  w składzie  ks. Michał Będzieszak, pani dyrektor Beata Kieliba, katechetka Maria  Lis. Były różańce z nakrętek, makaronu, kasztanów, żołędzi , ziemniaków i innego różnorodnego  materiału. Wszystkie prace można było oglądać w naszym parafialnym kościele. 7 listopada w przedszkolu odbyło się wręczenie dyplomów oraz upominków  w postaci kolorowych książeczek. Naszą grupę reprezentował Jakub Słota. CZYTANIE W MALINKACH 

Pierwszą osobą, która włączyła w akację "Cała Polska czyta dzieciom" była babcia Dominiki. Mieliśmy okazję wysłuchać  baśni Braci Grim pt  "Żabi król".  Dzieci były bardzo zasłuchane i zainteresowane. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

WIZYTA MALINEK NA CMENTARZU 
Dnia 28.10.2016r. dzieci z grup: „Malinki” wraz ze swoimi panią  wybrały się na pobliski cmentarz. W ciszy obserwowały sztukę cmentarną, zwracały uwagę na nagrobki, podziwiali również ludzi sprzątających groby swoich najbliższych. Z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych wspólnie odwiedzaliśmy groby zmarłych a na koniec zapaliliśmy symbolicznie znicz na jednych z grobów. Dzieci pokazały, że wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu.


PIKNIK - SPOTKANIE INTEGRACYJNE 
W dniu 1 października na Piaskach-Szczygliczka zostało zorganizowane spotkanie integracyjne dzieci i ich rodziców z grupy "Malinki". Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy pięknej słonecznej pogodzie. Dzieci korzystały z placu zabaw oraz smakołyków przyniesionych na piknik. Chętne dzieci brały udział w konkurencjach sportowych. Była świetna zabawa, dużo śmiechu i radości. WSPANIALE! DZIĘKUJEMY!ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ
W czwartek 29 września było w naszej grupie bardzo smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci własnoręcznie na zajęciach przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, banany, pomarańcza, winogrona, śliwki, gruszki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci z niewielką pomocą kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatki się udały, wyszły wspaniałe!WIZYTA W STRAŻY
27 września dzieci z grupy "Malinki" miały przyjemność pojechać na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki życzliwości panów strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody, sprzęt pożarniczy oraz pomieszczenia z których korzystają strażacy. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaka, oraz wejście do wozu strażackiego.Zapraszamy do kontaktu