Galeria

Galeria

WYCIECZKA DO NENUFAR CLUB W KOŚCIANIE

W  dniu 26 czerwca  dzieci z grupy Poziomek  i Borówek wybrały się na wycieczkę do „Nenufar Club” w Kościanie. Po przybyciu na miejsce gospodarz placu powitał przedszkolaki i zaprowadził na przystań. Program edukacyjno – rekreacyjny obfitował w wiele atrakcji. Dzieci z pomocą animatorów: „ Niezapominajki „ i „ Tulipana” odkrywały kolejne wskazówki w drodze do skarbu. Przedszkolaki  ubrane w kamizelki asekuracyjne płynęły tratwą do „Świata Bajek”. W bajkowej alejce można zobaczyć: domki Baby Jagi, Trzech Świnek, Śpiącej Królewny, Krecika, Gepetta i Pinokia i wiele innych bajkowych postaci. Na jednej z wysp wchodzących w skład obiektu mieści się plac zabaw dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję do poznania ważnych zabytków architektonicznych świata- w Parku Miniatur, np. kamienne posągi (z Wyspy Wielkanocnej), Łuk Triumfalny i Wieża Eiffla (Paryż), Statua Wolności czy greckie posągi.  Animatorzy prowadzili gry i zabawy związane z tematyką różnych bajek. Po udanych zabawach na dzieci czekało ognisko z kiełbaskami. Dopełnieniem wycieczki były wspólne zabawy na placu zabaw, a także pyszne lody. Wszyscy zadowoleni wrócili do przedszkola. Wyjazd ten zaliczamy do udanych, a przeżytą przygodę  będziemy długo i miło wspominać. 


NIECH ŻYJĄ......DLA CIEBIE TATO!

                        Kochany tato - zacznę zwyczajnie,                        
że z Tobą w domu zawsze jest fajnie:
i w deszcz i w słotę, w smutku,
w radości, wspierasz i uczysz życia w miłości.
Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować

i skromny bukiecik kwiatów darować.ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE!!! 

„W jednym uścisku złączmy dłonie, niech wszystkie panie przyjdą też i tak się wspólnie pożegnamy, przedszkola nadszedł kres”...


 

W dniu 13.06.2017r.odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków odchodzących do szkoły.   Dzieci śpiewająco,  z nutką humoru opowiedziały o zwyklej szkolnej codzienności, która ich czeka po wakacjach w szkole. Przedstawiony program artystyczny wszystkim bardzo się podobał, co potwierdziły głośne brawa i łzy wzruszenia. Swoją obecnością na uroczystości zaszczyciła nas  naczelnik  Wydziału Edukacji i Sportu Pani Jolanta Maćkowiak, która życzyła  dzieciom wielu sukcesów i dobrych wyników w nauce oraz wręczyła absolwentom pamiątkowe dyplomy i książki.  Pani dyrektor Beata Kieliba podziękowała  wszystkim rodzicom za pomoc, życzliwość , wsparcie i pracę na rzecz przedszkola w minionym roku szkolnym. Szczególnie aktywnym rodzicom wręczyła kwiaty i dyplomy.

Miłym akcentem kończącym uroczystość było zaproszenie wszystkich na poczęstunek, który zorganizowali rodzice. BARDZO DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy dzieciom za ich zaangażowanie i zapał do nauki oraz zabawy. Ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie starszaki

 – UDANYCH WAKACJI I POWODZENIA W SZKOLE! 


TĘCZOWA OLIMPIADA 

W sobotnie przedpołudnie 03.06.2017r. ponad pół tysiąca małych zawodników ze wszystkich ostrowskich placówek stanęło na starcie tegorocznej Olimpiady Przedszkolaków. Była to już dziesiąta edycja tej rodzinnej imprezy. Tym razem bawiono się w rytm kolorów tęczy. Wszystkie namioty były więc pięknie ubrane w kolory :) Przedszkolacy mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach i zabawach sprawnościowych, a ich zmagania śledziła z trybun widownia, która bardzo żywiołowo dopingowała małych sportowców. Wcześniej, podobnie jak przy poprzednich edycjach, odbyła się defilada połączona z prezentacją każdego z przedszkoli. Do rywalizacji zaproszono także rodziców, którzy stanęli do przeciągania liny. Po ukończeniu wszystkich  konkurencji  bawiliśmy się z chustą KLANZA. Na zakończenie dzieci otrzymały złote medale, a w niebo poszybowały kolorowe balony. 
FESTYN  MUZYCZNY

W dniu 24.05.2017r. podczas FESTYNU MUZYCZNEGO  i  DRZWI OTWARTYCH w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wlkp. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: „Chciałbym grać na… ‘’ w ramach projektu: Każdy sześciolatek wie o szkole muzycznej. Laureatem konkursu został  Ksawery Sobik, któremu serdecznie GRATULUJEMY! Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody.
DLA CIEBIE MAMO !
                                                                                                                    


– Mamusiu Moja, żebyś wiedziała,  

                                                           że kocha Cię córeczka mała.                                                           
Dzisiaj Droga Mamo,
masz twarz uśmiechniętą, 
niech przez rok cały,

 trwa Twoje święto.    

                                                                     
– Również Tobie synek malutki składa życzenia,
co tylko najdroższego w serduszku dziś posiada.
A ja jedno serce jedno mam,
komuż serce moje dam,
dam je Tobie Mamo miła,
bo w nim radość, miłość i siła. 

              

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

22 maja została zorganizowana wycieczka do Komendy  Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci z grupy Poziomek zwiedziły budynek , usłyszały  wiele informacji dotyczących pracy strażaka, dowiedziały się którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia.  Dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego i przymierzenia hełmu strażaka. A jedną z największych atrakcji był pokaz działania urządzeń używanych do gaszenia pożaru jak np.: długa i wysoka drabina oraz zjazd strażaków rurą do akcji. Niech tak zdobyta wiedza zachowa się jak najdłużej w pamięci przedszkolaków.  DZIĘKUJEMY!FINAŁ KONKURSU TEATRALNEGO

19 maja dzieci z grupy  Poziomek i Borówek pojechały do Kalisza  na finał XVII KALISKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH. Jury, spośród 17 zgłoszonych w tym roku spektakli dziecięcych zakwalifikowało do finału osiem zespołów.  Na uroczystej Gali w Centrum Kultury i Sztuki przedszkolaki  miały okazję zobaczyć laureatów tegorocznego  konkursu . Występy dzieci  na scenie przeplatane były wspólnymi zabawami . Po obejrzeniu czterech ostatnich spektakli zostały wręczone nagrody. Za udział w konkursie  teatralnym nasi mali artyści również wrócili do przedszkola z upominkiem i dyplomem .„ CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”       

 
W maju  grupa Poziomek po raz kolejny  przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu ,,Czyste powietrze wokół nas" przy wsparciu Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim.  Celem programu było:

  • uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata,
  • zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego,
  • wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu,
  • zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.

Dzięki tym zajęciom dzieci pogłębiły  wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki różne rodzaje i  źródła dymu. Poznały bohatera  programu - dinozaura Dinka, którego pięknie pokolorowały. Nauczyły się piosenki pt.” Zielony Dinek”. Przedszkolaki zaprojektowały i pokolorowały  medale  „Nie pal przy mnie", które zabrały do domu. Na zajęciach popołudniowych wykonały plakaty  ZANIECZYSZCZONE POWIETRZE.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Proponowane  zabawy ruchowe, tematyczne inspirowały je do działań, których efektem były prace plastyczne. Dzieci podczas trwania zajęć usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia i wiedzą w jaki sposób zachować się, gdy w ich obecności ktoś zapali papierosa.OWOCOWE SZASZŁYKI

Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne. W środę 17 maja  przygotowaliśmy  na podwieczorek własnoręcznie wykonane  owocowe szaszłyki.   Przygotowane wcześniej owoce nakłuwaliśmy  na patyczki i w końcu... można było zjeść - mniam, mniam , było pyszne!  Dzieci obiecały, że zrobią kiedyś niespodziankę rodzicom i przygotują  takie specjały w domu.  SMACZNEGO! 

Nasze przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejnych takich podwieczorków.

CHCIAŁBYM GRAĆ NA…

Ksawery Sobik z naszej grupy przystąpił do konkursu plastycznego na temat „Chciałbym grać na ….” Wykonał piękną perkusję , która była dokładną repliką prawdziwego profesjonalnego instrumentu. Perkusja Ksawerego była tylko odrobinę mniejsza od prawdziwej, ale miała niepowtarzalny urok. Ogłoszenie zwycięzców konkursu i wystawa najciekawszych prac odbędzie się w dniu 24 maja 2017r. podczas DRZWI OTWARTYCH szkoły muzycznej. Trzymamy kciuki! Zachęcamy naszych przedszkolaków z grupy „Poziomek” do udziału w festynie i obejrzenia niezwykłej  pracy Ksawerego.

OTWARCIE PLACU ZABAW

W sobotę 15 maja 2017r.  nastąpiło oficjalne  otwarcie placu zabaw przy ul. Budowlanych. Dziewczynki z naszej grupy : Lena R, Kinga U, Natalia G, Natasza C, Matylda N, Iga S, Zuzia P, Emilka K oraz Marysia G. miały okazję popisać się przed publicznością swoimi zdolnościami muzyczno – rytmicznymi w takich tańcach jak  : Shrek „ It is you” „Grozik” Maryneczka,  „Szczotka pasta”. Wyszło jak zawsze wspaniale. DZIĘKUJEMY! Po pięknym występie każda artystka otrzymała słodki upominek. Potem był czas na wspólne zabawy i atrakcje!LITERKOWY ZAWRÓT GŁOWY

We wtorek 9 maja  Poziomki  wybrały się do  Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego FILIA Nr 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.  Przedszkolaki  wzięły udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach. Miały okazję wykazać się wiedzą na temat poznanych liter  oraz umiejętnością czytania.  Dzieci spisały się na medal. Na zakończenie na nasze pociechy czekała niespodzianka- „Zaczarowany dywan” . Przedszkolaki chętnie wzięły  udział w ciekawych zabawach i grach wyświetlanych na dywanie.


ZWIERZĄTKO W PRZEDSZKOLU

Jakie zwierzątko odwiedziło przedszkolaki? Ma mięciutkie i puszyste  futerko, choć to nie kotek. Ma czerwone oczka, ale to nie myszka. Zwinnie podskakuje, chociaż nie jest żabką. Ma długie uszy… Tak!!! To piękny puszysty  króliczek TOFIK , którego do przedszkola przyniósł Tomek Saranek. Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom wielką radość. Tomek opowiedział nam, jak się opiekuje swoim zwierzątkiem oraz co jest jego ulubionym przysmakiem. TOFIK chyba nas polubił, bo pozwolił się nawet pogłaskać. Dziękujemy !


ELIMINACJE  KONKURSOWE      
     

Nasze przedszkole zgłosiło swój  udział w konkursie teatralnym. W dniu 24 kwietnia  dzieci z grupy Poziomek i Borówek wzięły udział w eliminacjach do XVII KALISKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH PRZEDSZKOLAKÓW.  Jury, które przyjechało do nas z Kalisza, obejrzało przedstawienie pt.” Królewna Śnieżka i przyjaciele” w wykonaniu małych aktorów. Chociaż dzieci prezentując swoje aktorskie umiejętności  miały  lekką tremą, wypadły wspaniale. Teraz  z niecierpliwością czekamy na werdykt!


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

20 kwietnia w Publicznym  Przedszkolu nr 14 odbył się XI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY pod hasłem ZIELONE PLUCA OSTROWA. Nasze przedszkole reprezentowali: Zuzanna Płóciennik i Mateusz Florczak. Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, rozbudzanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz poznanie wybranych zespołów terenów zielonych naszego miasta. Uczestnicy konkursu zmagali się w różnych konkurencjach sprawnościowych, wykonali EKO – instrument i wykazali się duża wiedzą ekologiczną. Wszystkie dzieci za udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz EKO nagrody.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Poziomki miały okazję po raz kolejny gościć   Wiktorię  Połetek –  absolwentkę  naszego przedszkola,  która przeczytała dzieciom  opowiadanie pt: „Nocna lampka prosiaczka” z serii  Bajki na dobranoc - Kubuś i Przyjaciele.Dziękujemy Wiktorii za podarowany przedszkolakom czas. Do zobaczenia!

WIELKANOCNE SPOTKANIE Z ZAJĄCZKIEM

W środę 12 kwietnia zaraz po obiedzie przykicał do nas zajączek, na którego czekaliśmy z wielką niecierpliwością. Zostawił dla wszystkich  prezenty w koszyczkach. Och ile było radości i krzyku kiedy dzieci zauważyły niespodziankę. Dziękujemy ci zajączku !!! Do zobaczenia za rok!
WESOŁEGO ALLELUJA  –  ŚWIĄTECZNY WYSTĘP BZIKA

W piątek 7 kwietnia  Poziomki  uczestniczyły w programie świątecznym pt.”Wesołego Alleluja”. Bzik zostaje zaproszony na Święta Wielkanocne do swojego dziadka na wieś. Poznaje tam zwyczaje i stroje ludowe, spotyka się z kuzyneczką Zosią, która przygotowuje pisanki, kraszanki, owijanki i drapanki na świąteczny stół. Nie zabrakło również konkursów, za które uczestnicy otrzymali wielkanocne upominki. Występ przeplatany był ludowymi przyśpiewkami, które Bzik śpiewał razem z dziećmi.  Było dużo zabawy i śmiechu. DZIĘKUJEMY!


WIELKANOCNE MALOWANIE PISANEK – WYCIECZKA DO KROŚNIC

Święta Wielkanocne tuż, tuż.  W czwartek 6 kwietnia dzieci z grupy Borówek i Poziomek  pojechały na wycieczkę do Krośnic – fabryki szklanych ozdób. Wychodząc naprzeciw polskim tradycjom związanym z czasem Wielkanocy przedszkolacy uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Podczas warsztatów dzieci poznały  proces powstawania pisanek oraz zachwycali się wydmuchiwaniem różnych kształtów ze szkła. Najatrakcyjniejszą  częścią było własnoręczne  wykonanie własnej niepowtarzalnej pisanki. Dużo pomysłów i porad dostarczyła doświadczona dekoratorka, która służyła pomocą przez cały czas trwania zajęć. Własnoręcznie wykonaną pisankę każdy przedszkolak zabrał  do  domu  aby położyć na świątecznym stole. Z wycieczki pozostała nie tylko przepiękna ozdoba wielkanocna, ale przede wszystkim wielka radość z tworzenia.


WIELKANOCNY KOSZYCZEK – KONKURS PLASTYCZNY

W dniu 4 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Wielkanocny koszyczek oraz uroczyste wręczenie nagród i podziękowań. Celem konkursu było kształtowanie aktywnej postawy dzieci wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami Świąt Wielkanocnych.  Zgodnie z zasadami konkursu, powołana do oceny komisja, brała pod uwagę oryginalność, walory artystyczne i pomysłowość. Kierując się tymi zasadami jury postanowiło nagrodzić prace z wszystkich grup. Organizatorki  konkursu kierują serdeczne podziękowania dla wszystkich dzieci i nauczycielek za udział oraz pomoc i zaangażowanie w wykonaniu wielkanocnych koszyczków i dodatkowych ozdób.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 
 

We wtorek 4 kwietnia dzieci z grupy Poziomek razem z panią  Renatą  poszły do biblioteki Szkoły Podstawowej nr 6 na kolejne spotkanie z bajką. Tym razem pani bibliotekarka przeczytała dzieciom baśń pt. „Pani Zima”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dzieci pokazały, że są oddanymi i wiernymi słuchaczami. DZIĘKUJEMY!W KRAINIE MUZYKI      

Podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa – także zabawa ruchowa i muzyczna. W czwartek przed południem Poziomki przeniosły się do zaczarowanej muzycznej krainy. Wszędzie rozbrzmiewały dźwięki muzyki, po niebie tańczyły kolorowe nutki, a wszystkie domy były zamykane i otwierane przy pomocy wiolinowych kluczy. Dzieci grały na instrumentach,  tańczyły z chustkami, przeliczały przedmioty w aspekcie porządkowym (umieszczały  nakrętki- nuty na pięciolinii pod dyktando nauczyciela).Podczas zajęcia przedszkolaki dowiedziały się, że nie tylko instrumenty muzyczne stanowią źródło dźwięków. Czasami wystarczy tylko zamknąć oczy i uruchomić wyobraźnię
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 
 

30 marca odwiedziła nas ponownie  Wiktoria Poletek, siostra Gracjana  – absolwentka naszego przedszkola, która przeczytała dzieciom bajkę z własnego księgozbioru. Wizyta starszej koleżanki sprawia przedszkolakom za każdym razem wielką radość. DZIĘKUJEMY! Czekamy na ponowne spotkanie.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” cieszy się w naszej grupie dużym zainteresowaniem. W dniu 28.03.2017r. podczas poobiedniego odpoczynku  w ciekawą podróż do świata bajki wprowadziła nas mama Igi, pani Magdalena Stawicka. Zasłuchanym przedszkolakom pani Magda  przeczytała bajkę  pt. „Kot w butach”. Dzieci z wielkim  zaciekawieniem wysłuchały utworu , a także  z zainteresowaniem oglądały kolorowe ilustracje. Dużo radości wzbudziły kolorowanki przyniesione przez gościa. Na koniec zostaliśmy obdarowani pysznymi smakołykami. Dziękujemy za wizytę i poświęcony nam czas!


 ODKRYWAMY TAJEMNICE PRZYRODY!

 „Poziomki”  witając wiosnę postanowiły założyć w kąciku przyrody zielony ogródek. Wcześniej  pani Renata przyniosła gałązki drzew owocowych :  gruszy,  brzoskwini, czereśni i wiśni, które wstawiliśmy do wazonu z wodą. Po kilku dniach dzieci odkryły, że pączki na gałązkach pogrubiały a na niektórych z nich wyrosły  zielone listki. Pojawiły się też pierwsze wiosenne kwiaty: prymulki, hiacynty i żonkile oraz bazie kotki przyniesione przez dzieci.  Podczas „wiosennych zajęć” sadziliśmy cebulkę na szczypiorek , sialiśmy kiełki rzodkiewki, pietruszkę i słonecznik. Założyliśmy również hodowlę fasoli. Teraz będziemy codziennie podlewać nasz ogródek oraz obserwować wzrost roślin. W  naszej sali zrobiło się bardzo kolorowo i radośnie!


WYCIECZKA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

Dnia 22 marca „Poziomki”  wybrały się na wycieczkę do Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy – Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim mieszczącej się przy Alejach Słowackiego 1c. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem placówki, która kształci młodych artystów. Przedszkolaki poznały budynek szkoły, odwiedziły sale lekcyjne, w których młodzież uczy się gry na różnych instrumentach, zwiedziły sale koncertowe i salę do zajęć rytmicznych. Podczas spotkania dzieci  miały okazję zobaczyć takie instrumenty jak: fortepian, skrzypce, kontrabas, akordeon, instrumenty perkusyjne i wibrafon a nawet zagrać na niektórych z nich. Wszyscy byliśmy zafascynowani wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów. W tym dniu towarzyszyły dzieciom niezapomniane przeżycia. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.  Dziękujemy  za miło spędzony czas!
POWITANIE WIOSNY

We wtorek 21 marca  nasze przedszkole  coroczną tradycją  witało wiosnę. Dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach i pięknie przebrane w wiosenne stroje, kolorowe kostiumy i wiosenne emblematy, wianki na głowach, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku.  Na auli zgromadziły się wszystkie grupy , aby obejrzeć krótką scenkę i zapoznać się z tradycją żegnania zimy i witania wiosny. W rolę zimy wcieliła się p. Monika , natomiast wiosnę odegrała p. Anita. Następnie   barwnym korowodem maszerowaliśmy ulicami osiedla każda grupa ze swoją Marzanną. Obrzęd palenia kukły odbył się w ogrodzie taty Olka i Blanki  p. Kupczyka. Oprawą były piosenki śpiewane przez każdą grupę o zimie i o wiośnie, radosne okrzyki . Przedszkolaki w ten sposób chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Mamy nadzieję że ciepła wiosna zagości już u nas na dobre. Dziękujemy p. Kupczykowi za możliwość udostępnienia ogrodu.WIZYTA PRACOWNIKA MZO

20 marca mieliśmy okazję gościć panią Arletę Szulc pracownika MZO. Pani Arleta przedstawiła dzieciom sposoby segregacji. Przedszkolaki bezbłędnie segregowały szkło. plastik , papier do odpowiednich pojemników. Mogliśmy również zobaczyć prezentację multimedialną o potrzebie segregowania jako wykorzystania surowców wtórnych, co wpływa na ekologiczny styl wychowania.CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
 
 

16 marca odwiedziła nas ponownie Wiktoria Połetek, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego , która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Wędrujący muzykanci”   z serii Magiczna kolekcja bajek. Spotkanie czytelnicze cieszyło się dużym zainteresowaniem i sprawiło  przedszkolakom wielką radość. Na zakończenie dzieci zaprosiły starszą koleżankę do wspólnej zabawy. Już jesteśmy umówieni na następne czytanie. DZIĘKUJEMY!      WIOSENNE KANAPKI

W środę 15 marca „Poziomki ”  w ramach realizacji programu "Moje dziecko idzie do szkoły" postanowiły zrobić pyszne i zdrowe  kanapki. Przygotowując  je, dzieci przypomniały sobie o dobrych nawykach żywieniowych.  Nasza kucharka, Pani Hania pokroiła dzieciom wszystkie warzywa, a przedszkolaki  z wielkim zaangażowaniem dobierały je,  aby każda kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło: pomidorów, ogórków, sałaty, papryki, szczypiorku, kiełków i oczywiście zdrowego ciemnego pieczywa wieloziarnistego. Świeże warzywa to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. SMACZNEGO!
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 
 

We wtorek  14 marca nasza grupa miała ponownie okazję gościć starsze koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr6. uczennice klasy VI: Olgę Michurę  oraz nasze absolwentki: Maję Koczorowską, Julię Sztukowską ,Alicję Szczepaniak i Liwię Mańkowską. Zaprezentowały i przedstawiły dzieciom inscenizacje do utworu  J. Tuwima „ Dyzio Marzyciel” i utworu M. Konopnickiej „Stefek Burczymucha”. Po prezentacji dziewczyny przygotowały dla przedszkolaków pytania dotyczące wysłuchanych utworów oraz kolorowanki zwierząt . Na zakończenie była wspólna zabawa w naśladowanie głosów zwierząt występujących w utworze.  DZIĘKUJEMY ZA WIZYTĘ I ZAPRASZAMY PONOWNIE.
WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW NA SCENIE

13 marca 2017r. dzieci z grupy „Poziomek” i „Borówek” na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim zaprezentowały zaproszonym rodzicom  przedstawienie pt; „ Królewna Śnieżka i przyjaciele”. Jest to już drugi występ małych aktorów na dużej scenie, bowiem w styczniu  przedszkolaki wystąpiły dla swoich Dziadków z okazji ich święta. Praca i zaangażowanie dzieci , jakie włożyły w to przedstawienie dało im dużo frajdy i satysfakcji,  a rodzicom ogromną dawkę wzruszeń i emocji, jakie towarzyszą podczas oglądaniu swoich pociech na scenie . Spektakl dostarczył wielu  doznań artystycznych i humorystycznych, dzięki którym, panowała radosna atmosfera i wszyscy doskonale się bawili. Dziękujemy  rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DYREKTOROWI ORAZ PRACOWNIKOM GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W WYSOCKU WIELKIM  ZA UDOSTĘPNIENIE SALI I POMOC W ORGANIZACJI PRZEDSTAWIENIA!


TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW W GIMNAZJUM NR 1

11.03.2017r  dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w „Turnieju przedszkolaków” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1. Grupę „ Poziomek „ reprezentowali :  Matylda Nowicka, Natalia Glińska, Gabrysia Torba i Ksawery Sobik . Sportowe emocje i dobra zabawa zdominowała sobotnie przedpołudnie. Rodzice z ogromnym zaangażowaniem ćwiczyli ramię w ramię ze swoimi  dziećmi w różnych konkurencjach. Wszyscy obecni podczas turnieju mogli przekonać się, że niewątpliwie ruch jest naturalną potrzebą każdego  z nas. DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ!
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 
 

W dniu 9 marca 2017r. w ciekawą podróż do świata bajki wprowadziła grupę „Poziomek” Babcia Mateusza. Pani Ala miłym i ciepłym głosem przeczytała dzieciom bajkę  pt: „Piękna i Bestia”. Przedszkolaki słuchały z dużym zainteresowaniem, na koniec oglądały barwne ilustracje i omawiały wspólnie z zaproszonym gościem treść przeczytanego utworu. Na podsumowanie Pani Ala przypomniała dzieciom wartości , którymi  należy się w życiu  kierować, są to: rodzina ,dobro, miłość i przyjaźń. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS!  Z niecierpliwością czekamy na kolejnych ochotników.BLISKIE SPOTKANIE Z MUZYKĄ

W środę 8 marca grupę „Poziomek” i „ Żurawinek” odwiedziły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego: Julia Wietrzyńska, Aleksandra Wiśniewska i Agata Kieliba. Przyniosły ze sobą instrumenty muzyczne: skrzypce, gitarę i saksofon.  Podczas tego spotkania przedszkolaki miały możliwość zobaczyć i usłyszeć dźwięki tych instrumentów. Ponadto dzieci dowiedziały się, że saksofon należy do rodziny instrumentów dętych, natomiast gitara i skrzypce są instrumentami strunowymi, które w zależności od sposobu wydobycia dźwięku dzielimy  na: smyczkowe i szarpane.  Ola i Agata , absolwentki naszego przedszkola razem z Julią   zagrały  znane dzieciom  utwory. Na zakończenie koncertu chłopcy wręczyli gościom kwiaty w związku z przypadającym Dniem Kobiet i zaśpiewali STO LAT wszystkim obecnym paniom. Bardzo dziękujemy starszym koleżankom za miło spędzony czas.

Czekamy na kolejne spotkanie.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM   

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką.  Rozumiejąc to i doceniając „Poziomki”  w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, 7 marca po raz kolejny odwiedziły bibliotekę Szkoły Podstawowej nr6.  Absolwentki naszego przedszkola, uczennice kl. VI  Anastazja Janik  i  Maja Koczorowska przeczytały opowiadanie pt: „Lenka i magiczne drzewo ”z serii  Pierwsze czytanki. Wizyta przebiegała w miłej atmosferze, a dzieci umówiły się z panią bibliotekarką na następne spotkanie.
Dobra znajomość obsługi komputera to cenna, niemal niezbędna, w dzisiejszych czasach umiejętność. Dlatego warto od początku uczyć dziecko mądrze i bezpiecznie z niego korzystać. W dniu 02.03.2017r. kol. Malwina Kurzac przeprowadziła  w  grupie „Poziomek” zajęcie  na temat: „MAŁY MIŚ I DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU”. Celem zajęcia było wdrażanie do zachowania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Przedszkolaki dowiedziały się  czym jest komputer oraz Internet, do czego służą i co robić w sytuacji zagrożenia. Warto dodać, że małe dziecko może korzystać z komputera wyłącznie w obecności rodzica i grać jedynie w gry przeznaczone dla dzieci. Absolutnie zakazane są gry zawierające elementy agresji . Poza tym gry niedostosowane do wieku dziecka mogą dostarczać mu nadmiaru bodźców, a układ nerwowy malca nie jest jeszcze na tyle dojrzały, by móc je selekcjonować. Pamiętajmy też, że dziecko uczy się poprzez przykład. To, w jaki sposób spędzają czas rodzice, będzie dla niego inspiracją do podobnego zachowania.„TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ ……”

Dnia 1 marca „Poziomki” razem z p. Renatą i p. Jolą wybrały się na wycieczkę do pobliskiej firmy JUKON. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej oraz ukazanie dzieciom przydatności wykonywania tego zawodu.  Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz z przyborami jakimi posługuje się krawcowa.  Zobaczyły również maszynę hafciarską w trakcie pracy. W ramach prezentu otrzymaliśmy dla przedszkola ręczniki z wyhaftowanym przez w/w maszynę wzorem, oprócz tego każde dziecko otrzymało kolorową poduszkę. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom dużo wrażeń i nowych wiadomości. Serdecznie dziękujemy właścicielom zakładu Państwu Renacie i Radosławowi Kuberom za umożliwienie wizyty w  firmie, życzliwe przyjęcie   oraz poświęcony dzieciom czas.

WESOŁE ZABAWY  W GIMNAZJUM NR 1

W dniu 28 lutego  2017 roku przedszkolaki  z grupy „ Poziomek” odwiedziły Gimnazjum nr 1.  Na dzieci  czkało wiele atrakcji i  niespodzianek : zabawy integracyjne, zabawy relaksacyjne , ciekawa lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz zabawy rysunkowe. Przedszkolaki  odwiedziły również czytelnię „Chatka Puchatka”. Na zakończenie wizyty dzieci udały się na salę gimnastyczną, gdzie wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego mogły poćwiczyć i pobawić się  piłką.  Wszyscy z uśmiechem na twarzy i pełni  wrażeń wróciliśmy do przedszkola . Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

„ POWIEDZIAŁ NAM BARTEK ,ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK …”   
      

Istnieją w naszym kraju różne tradycje i zwyczaje, które są ciągle żywe i w wielu środowiskach stale kultywowane. Jednym z takich zwyczajów jest tłusty czwartek, a nieodłącznym jego symbolem  są pączki i  faworki.  Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami. W tym dniu panie z przedszkola zrobiły wszystkim dzieciom wspaniałą niespodziankę. Przygotowały w oparciu o utwór Marii Konopnickiej teatrzyk kukiełkowy  pt. „ Pączki i faworki u babci Honorki”.  Śmiechu było co niemiara, a na podwieczorek zgodnie z tradycją wszyscy zajadali się pysznymi pączkami zaplanowanymi przez p. intendent i zamówione specjalnie na tę okazję.  SMACZNEGO!!!  Na koniec dzieci wykonały zespołową pracę plastyczną pt. „Pączki”,  wykorzystując do tego brązowy karton, płatki kosmetyczne oraz kuleczki kolorowej krepiny.                     
TRENING Z KOSZYKARZAMI  BM SLAM STAL

Dnia 22.02 dzieci ,które uczęszczają na zajęcia dodatkowe z mini koszykówki wraz z paniami pojechały na trening do ostrowskich koszykarzy BM SLAM STAL , którzy trenują i rozgrywają mecze na hali, przy Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów mieszczącej się przy ulicy Wrocławskiej 51 w Ostrowie Wielkopolskim. Na początku mieliśmy okazję przypatrywać się trenującym sportowcom, po czym przybiliśmy mocną "piątkę" z każdym z nich co pozwoliło nam przełamać pierwsze lody. Dzieci dzielnie się rozgrzały ,a następnie zaprosiły koszykarzy do wspólnej zabawy w balonika. Specjalnie dla naszych młodych koszykarzy zostały obniżone kosze i przedszkolaki miały okazję spróbować swoich sił w rzutach dużymi i ciężkimi piłkami, którymi na co dzień trenują zawodnicy. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci na koniec zostały obdarowane drobnym upominkiem. Na pamiątkę Wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
 

Poziomki chętnie słuchają bajek, opowiadań i wierszy. W proces czytania angażują się rodzice, dziadkowie , absolwenci naszego przedszkola oraz zaproszeni goście. We wtorek 21 lutego odwiedził nas policjant, starszy sierżant Maciej Karasiński.  Pan Maciej wziął udział w akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” i przeczytał przedszkolakom opowiadanie pt.„Na ratunek„ z serii- Samochodzik Franek. W ramach tematyki kompleksowej  „Poznajemy różne zawody” i realizacji programu „Moje dziecko idzie do szkoły” dzieci miały okazję utrwalić wiadomości na temat zawodu policjanta i przypomnieć numery telefonów alarmowych: 997, 998, 999 oraz 112 . Na koniec spotkania przedszkolaki serdecznie podziękowały za przybycie i zrobiły sobie z panem dzielnicowym pamiątkowe zdjęcie.„JEDYNKA DZIECIOM -IV KARNAWAŁ Z PIŁKĄ"

W poniedziałek 20 lutego przedszkolaki z grupy „Borówki” i „Poziomki” wzięły udział w zabawach sportowych pod hasłem "Jedynka dzieciom -IV karnawał z piłką", które odbyły się  w Szkole Podstawowej nr1 . Razem z dziećmi ćwiczyli nauczyciele wychowania fizycznego oraz  znani ostrowscy sportowcy - koszykarze. Było  dużo dobrej i wesołej zabawy. Trzeba pamiętać ,że wynik spotkania schodzi tutaj na dalszy plan, liczy się dobra zabawa a także promowanie zdrowego stylu życia – powiedział Piotr Twardowski, organizator imprezy.  Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom medali oraz wspólnym zdjęciem.


DZIŚ W PRZEDSZKOLU WSPANIAŁY BAL !

We wtorek 14 lutego już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny,  motylki, biedronki, rycerzy, policjantów, Batmana..., nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich bohaterów. Rozpoznać przedszkolaków było bardzo trudno.  Wystrój „Sali balowej” wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki bawiły się świetnie w towarzystwie  wodzireja BZIKA, którego specjalnie na tę okazję zaprosiła Pani Dyrektor. Podczas tańców, pląsów i konkursów towarzyszyły nam kolorowe migające światła. Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dla swoich pociech  pięknych balowych strojów. Ostatnim akcentem balu karnawałowego były lizaki i balony w kształcie serca, przypominające w tym dniu wszystkim o walentynkach. Kolejny bal karnawałowy już za rok!
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

W dniu 26.01.2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Sala widowiskowa w tym dniu  była cała zapełniona za sprawą licznie przybyłych gości, którzy przyszli na zaproszenie swoich wnucząt. Obchody Ich święta stały się wydarzeniem wyjątkowym, ponieważ  Dziadkowie po raz pierwszy  mieli możliwość obejrzenia swoich wnuków na wielkiej scenie. Burzę braw i serdeczny  uśmiech wywołało  przedstawienie  pt.  „Królewna Śnieżka i przyjaciele” w wykonaniu przedszkolaków  z grupy Poziomek i Borówek. Dzieci w pięknych strojach uszytych przez panią Magdalenę Wolicką  i w bajkowej scenerii  świetnie wcieliły się w swoje role. Mama jednego z przedszkolaków pani Marlena Saranek użyczyła nam swojego głosu i wystąpiła w roli narratora. Na scenie były m.in. krasnoludki,  niedźwiadki, małpy,  papugi, strusie oraz duszki. Występ zachwycił wszystkich, było magicznie i kolorowo. O każdy szczegół i perfekcyjność wykonania zadbała pani dyrektor Beata Kieliba, panie z przedszkola – Małgorzata Mielcarek, Renata Remisz i Maria Lis oraz rodzice tych niezwykłych przedszkolaków. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani prezydent Beata Klimek, która pochwaliła umiejętności aktorskie  dziec .W czasie spotkania panowała wspaniała atmosfera. Nie obyło się oczywiście bez łez, wzruszeń, mocnych uścisków  i tysiąca całusów podczas składania życzeń. 
SPOTKANIE Z PANEM DZIELNICOWYM

17 stycznia do naszego przedszkola został zaproszony pan policjant. Przeprowadził  pogadankę dla starszaków na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz zabaw w bezpiecznych miejscach. Wszystkie przedszkolaki utrwaliły sobie te wiadomości. Dzieci mogły poznać funkcje i zastosowanie radiostacji, lizaka, pałki oraz kajdanek. Przypomniały sobie numery alarmowe, z którymi poradziły sobie bezbłędnie. Pan policjant zwrócił również uwagę na spotkania z osobą nieznajomą jak również na nie otwieranie drzwi podczas nieobecności rodziców. Spotkanie to i przekazana wiedza zostanie wykorzystana przez dzieci w codziennych sytuacjach życia małego przedszkolaka.
RUCH TO ZDROWIE

Ciekawą i bardzo lubianą formą ćwiczeń dla przedszkolaków są gry i zabawy ruchowe z różnorodnymi przyborami. Stosowanie ich znacznie podnosi atrakcyjność i efektywność ćwiczeń, przynosi dzieciom wiele radości. Obok tradycyjnych przyborów, takich jak:  szarfy, woreczki,  piłki,  obręcze z powodzeniem stosujemy  również nietypowe rekwizyty: gazety, plastikowe butelki itd. Ćwiczenia z przyborami są doskonałym środkiem rozwijania koordynacji ruchowej, zwinności, wyzwalania pomysłowości i twórczego działania. Są inspiracją do wymyślania różnorodnych, prostych,  ale jednocześnie ciekawych, pełnych ruchu i humoru ćwiczeń.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM  

We wtorek 17 stycznia dzieci  miały  po raz kolejny  okazję gościć grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr6.  działających w klubie czytelniczym "PoczytajMy" Podczas spotkania uczennice: Olga Michura i  Julia Mieloch oraz nasze absolwentki: Maja Koczorowska, Julia Sztukowska i Liwia Mańkowska czytały dzieciom opowiadanie pt „BeksaAla” i  „Skrucha Józi” M. Konopnickiej oraz wiersz „Okulary” J. Tuwima. Kiedy jedna osoba czytała, pozostałe przedstawiały utwór w formie pantomimy. Przedszkolakom taka forma przedstawiania utworów bardzo przypadła do gustu, gdyż oprócz słuchania mogli wykorzystać inne zmysły. Spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZYBYCIE I ZAPRASZAMY PONOWNIE!


P
OZIOMKI LEPIĄ BAŁWANA 

W zimowe przedpołudnie  postanowiliśmy ulepić bałwana, czyli śnieżnego ludka. Dzieci bardzo lubią postać bałwanka, ponieważ zawsze pozytywnie nam się kojarzy, a sam proces jego robienia jest bardzo przyjemny.  Pomimo, że za oknem chłód, nie warto rezygnować z pobytu na dworze i z ruchu na świeżym powietrzu. Trzeba tylko zadbać o to, by było nam ciepło. Wystarczy wybrać odpowiedni strój. Dlatego dzisiaj zrobiliśmy sobie wycieczkę do ogrodu naszego kolegi. Atrakcji czekało nas wiele - przede wszystkim cała połać białego puchu. Wszyscy biegaliśmy, robiliśmy ślady, ”aniołki” i znosiliśmy śnieg, aby powstał nasz bałwan. Ograniczyliśmy się jednak tylko do jednej kuli, gdyż  pogoda okazała się niezbyt łaskawa i śnieg nie pozwalał się lepić. Ale i tak nam się udało! Atrakcją było ognisko przy , którym mogliśmy się ogrzać i pośpiewać zimowe piosenki. Trochę zmarznięci, ale w pełni zadowoleni powróciliśmy do przedszkola.


Bardzo serdecznie dziękujemy tacie Olka i Blanki za zaproszenie.

 
DZIEŃ CZEKOLADY I ZAJĘCIA OTWARTE W POZIOMKACH

Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków lubianych prze dzieci  na świecie. Jej podstawowe składniki to miazga kakaowa i masło kakaowe. Na zajęciu  16 stycznia dzieci poznawały różne rodzaje czekolady – mleczna, nadziewana, gorzka , biała , z orzechami z możliwością degustacji. Poznawały jej historię i ciekawostki z nią związane, wymieniały produkty w których się znajduje. Czarowały z worka różne smakołyki doskonaląc analizę sylabowo – głoskową. Przeliczały smakołyki przy pomocy liczydła. Bawiły się przy muzyce. Ostatnim punktem czekoladowego szaleństwa było malowanie czekoladą. Dzieci miały wielką frajdę podczas malowania ponieważ „przypadkiem” nie obeszło się pomaczać palce. Wszystkie dzieci stworzyły niepowtarzalne kompozycje. Prace zostały umieszczone na korytarzu, gdzie wszyscy mogli podziwiać niecodzienne arcydzieła.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM  

Naszym pierwszym „czytającym gościem” w nowym roku 2017  była pani Beata Kieliba – dyrektor naszego przedszkola, która 5 stycznia przeczytała dzieciom bajkę pt. „Sanie Świętego Mikołaja”. Ciepły, serdeczny głos pani Beaty wprowadził przedszkolaków w nastrój prawdziwie  magiczny. Ogromną radość sprawiła dzieciom książka z dedykacją, podarowana przez panią dyrektor, którą umieściliśmy w przedszkolnej biblioteczce. DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁE PRZEŻYCIA PODCZAS CZYTELNICZEGO SPOTKANIA I ZAPRASZAMY PONOWNIE! ZIMOWE ZABAWY

Pani Zima sprawiła nam wielką radość. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu, porzucać się śnieżkami i ulepić małego bałwana. Przedszkolaki nie zapominając o ptaszkach, umieściły w karmniku ziarenka, nasiona słonecznika i maku . Wszystkie dzieci bardzo chętnie uzupełniają „Ptasią stołówkę”, a prowadząc obserwację w czasie pobytu na powietrzu i przez okno w sali poznają i utrwalają nazwy ptaków. Zimowa atrakcja wywołała uśmiech i zadowolenie u wszystkich dzieci.


WIGILIA W POZIOMKACH

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasza grupa zorganizowała w swojej sali wigilię ,na którą zaprosiła p. Dyrektor. Przedszkolaki, jak każe tradycja, najpierw podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia. Przy bogato zastawionym stole dzieci śpiewały kolędy i rozmawiały o prezentach. Spotkanie wywołało radość i uśmiech  wśród wszystkich uczestników. Teraz już tylko czekać na śnieg i najwspanialsze Święta. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!


WYJAZD  6 – LATKÓW  DO OCK    

Ekologia jest bardzo ważna i często w przedszkolu poruszamy tematy z nią związane. W czwartek 15 grudnia dzieci 6- letnie z grupy Poziomek pojechały do Ostrowskiego Centrum Kultury na widowisko teatralno – ekologiczne pt. „ O czym marzą drzewa”. Przedszkolaki z fascynacją i wielkim zainteresowaniem oglądali aktorów występujących na scenie. Dekoracja i stroje dodały uroku. Podczas  spektaklu wybrane  dzieci, pomagały  segregować śmieci do odpowiednich pojemników i odpowiadały na różne pytania związane z ochroną przyrody. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI 

"Jest taki dzień, co łzy w śmiech zmienia. Jest taka moc, co smutek w radość przemienia. Jest taka siła co spełnia marzenia - to Święta Bożego Narodzenia”. Dnia 15 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w grupie Poziomek. W tym szczególnym dniu przedszkolaki  zaprezentowały program artystyczny, który wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt. Długie przygotowania zaowocowały pięknym występem, za który dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Mali aktorzy  w pięknych strojach prezentowali się doskonale, a rodzicom nie udało się ukryć emocji, gdy widzieli swoje pociechy na „ scenie”. Swoim występem zaszczyciła nas Agata, absolwentka naszego przedszkola – uczennica LO w Ostrowie Wlkp , która przepięknie zagrała na saksofonie kolędę „Cicha noc” Po części artystycznej Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne oraz noworoczne życzenia. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. DZIĘKUJEMY!


JARMARK BOŻONARODZENIOWY    

Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, ostrowską tradycją stał się już Jarmark Bożonarodzeniowy.  Po południu we wtorek 13 grudnia dziewczynki z grupy Poziomki : Lena Reszelska, Emilia Kaczmarek, Iga Stawicka, Maria Grzegorowska,  Matylda Nowicka, Natalia Glińska,  Gabrysia Torba, Natasza Ciesielska , Amelia Wawrzyniak i Natalia Opelt pod okiem pani Renaty i pani Pauliny przedstawiły świąteczny program artystyczny .    Nasze „Choineczki” z  radością i swobodą, przy aplauzie publiczności pięknie zatańczyły taniec z chustkami i zaśpiewały  piosenkę "To już są święta". W tym czasie Pani Żaneta  z Dominiką Ciesielską z grupy Malinek  wszystkim przechodniom rozdawały kartki świąteczne życząc : „Wesołych Świąt”. 


ŚWIĄTECZNA WIZYTA U PANI PREZYDENT    

We wtorek 13 grudnia delegacja przedszkolaków z grupy  Poziomek wraz z panią dyrektor Beatą Kielibą i panią Renatą Remisz udały się do Urzędu Miasta. Celem naszej wyprawy było wspólne wykonanie  z Panią Prezydent Beatą Klimek ozdób świątecznych i  strojenie choinki. Zawitał także  specjalny gość – Święty Mikołaj , który przyłączył się do wspólnej zabawy. Dzieci zaśpiewały piosenkę, częstowały się smakołykami oraz jak to przystało na Św. Mikołaja, zostały obdarowane prezentami. Spotkanie z panią Prezydent na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, a choinka udekorowana przez dzieci była kolorowa i błyszcząca. 


ZIMOWE ŚPIEWANIE, ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

W czwartek - 8 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie odbył się IX Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki "Zimowe śpiewanie, świąteczne kolędowanie" pod hasłem "Aniołowie się radują, z rodzeństwem pod niebiosy wyśpiewują". Celem konkursu było podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne muzykowanie. Przedstawiciele wszystkich ostrowskich przedszkoli, w strojach Aniołów zaprezentowali różnorodny świąteczny repertuar. Nasze przedszkole reprezentowała Emilia Kaczmarek (gr. "Poziomki"), z siostrą Alicją (gr. „Jeżynki”) pod opieką pani Anity Michałczyk.  Duet wprawił słuchających w miły, przedświąteczny nastrój zadumy i oczekiwania, prezentując utwór pt.: "Weseli Anieli". Za udział w konkursie dziewczynki otrzymały rodzinny, pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.
S
POTKANIE Z ŻOŁNIERZEM  

Dnia 8 grudnia Poziomki  spotkały się z żołnierzem- panem kapitanem Jackiem Wolf. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna , dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę i co żołnierz robi na poligonie. Pan Jacek zaprezentował swój mundur, opisał wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią naszą Ojczyznę, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Przedszkolaki  w podziękowaniu za tak interesujące spotkanie zaśpiewały razem z zaproszonym gościem  patriotyczne piosenki pt: „Przybyli Ułani  pod okienko”, „ Orzeł Biały” . DZIĘKUJEMY!
ŚWIĄTECZNE ROZŚWIETLENIE CHOINKI NA RYNKU

6 grudnia dzieci z grupy „ Poziomki” pod opieką pani Marylki i pani Renatki udały się do OCK na przedstawienie pt: „ Moc prezentów” Celem przedstawienia było wprowadzenie w świąteczny nastrój i atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Po skończonym przedstawieniu przeszły na rynek, aby uczestniczyć w rozświetleniu choinki przez panią prezydent Beatę Klimek


ODWIEDZINY  ŚW. MIKOŁAJA  
    

6 grudnia od rana Poziomki gorączkowo nadsłuchiwały, czy już nie nadchodzi długo oczekiwany gość. Gdy nadszedł czas spotkania przedszkolaki przywitały się ze Świętym Mikołajem  śpiewając piosenkę. Następnie każde dziecko otrzymało  prezent, a na koniec wszyscy zrobili sobie ze Św. Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.
„DO ZOBACZENIA ZA ROK..."

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM    
 

W poniedziałek 5 grudnia nasza grupa miała ponownie okazję gościć starsze koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr6.  uczennice klasy VI:  Olgę Michurę i  Julię Mieloch oraz nasze absolwentki: Maję Koczorowską, Julię Sztukowską i Anastazję Janik. Podczas spotkania przedszkolaki mogły zobaczyć i razem wystąpić w inscenizacji wiersza J. Tuwima „Rzepka”. Po występie był czas na wspólną zabawę. DZIĘKUJEMY ZA WIZYTĘ I ZAPRASZAMY PONOWNIE!

SPOTKANIE Z JĘZYKIEM FRANCUSKIM

5 grudnia dzieci z grupy Poziomek miały możliwość poznania ciekawostek o Francji : wygląd flagi , położenie na mapie, przysmaki ( żaby ,ślimaki , różnorodność serów ok 400). Dzieci zapoznały też kilka francuskich zwrotów np.: dzień dobry, dziękuję . Śpiewały również po francusku znaną piosenkę „ Panie Janie”. Zajęcie przeprowadziła mama Elizy Madej z grupy Jagódki . Dziękujemy  za zaangażowanie, i za ciekawe zajęcie z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Kilkoro dzieci wyraziło chęć nauki tego języka w  dalszej przyszłości.   BIEG MIKOŁAJKOWY
        

4 grudnia 2016r. na terenie  Piasków  Szczygliczka  w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Dziecięcy Bieg  Mikołajkowy . Dzieci w czapkach Mikołaja  biegły w towarzystwie rodzica. Na mecie każdy uczestnik  mógł ogrzać się przy ognisku, otrzymał ciepły napój oraz posiłek. Każde dziecko wróciło do domu z uśmiechem i pamiątkowym medalem. Naszą grupę reprezentowali: Lena Reszelska, Natalia Glińska, Natasza Ciesielska.  GRATULUJEMY!!!
"PTASIA STOŁÓWKA"

Późną jesienią gdy  na dworze robi się coraz zimniej a na drzewach nie ma już owoców, ptakom zaczyna brakować pożywienia. W piątek 2 grudnia przyszedł  do przedszkola tata Olka, pan Mariusz Kupczyk  i przyniósł  różne narzędzia: deseczki , klej, sznurek oraz wiele innych  potrzebnych rzeczy,  aby wspólnie z przedszkolakami  zrobić ciekawe  karmniki. Była to nie lada gratka dla małych majsterkowiczów, którzy mogli troszkę popukać młotkiem , przytrzymać deseczkę oraz  poobserwować tatę Olka podczas pracy. Wykonane karmniki zachwycały bogactwem kształtów ,  różnorodnością i technikami łączenia materiałów. Każde dziecko  dodatkowo wykonało pracę plastyczną z materiałów przyniesionych przez pana Mariusza : kolorowe kartki, szpatułki, piórka, itd. Na zakończenie wszyscy wyszliśmy do ogrodu przedszkolnego , zawiesić między drzewami  wykonane karmniki . Przedszkolaki już nie mogą się doczekać kiedy w „Ptasiej stołówce „ zobaczą wróbelka , gila , sikorkę czy inne ptaki. Takie zajęcia to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na los ptaków i zwierząt.

DZIĘKUJEMY PANU MARIUSZOWI  ZA  ZAANGAŻOWANIE, POMYSŁOWOŚĆ ORAZ POŚWIĘCONY CZAS!!!CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 29 listopada byliśmy po raz kolejny w bibliotece Szkoły Podstawowej nr6.  Absolwentka naszego przedszkola Wiktoria Gabryś razem z koleżanką Gabrielą Pawłowską przeczytały opowiadanie pt. „Apolejka i jej osiołek” Marii Kruger. Interpretacja utworu zaprezentowana przez uczennice bardzo spodobała się przedszkolakom. Pani bibliotekarka podziękowała za wizytę i zachęcała do następnych odwiedzin. W dowód sympatii podarowała dzieciom obrazki zwierząt.  DZIĘKUJEMY! 


WARSZTATY W PRACOWNI „TORTY Z PASJĄ”

Chociaż do Gwiazdki  zostało  jeszcze kilkanaście  dni „POZIOKI” już myślą o świątecznych wypiekach. W poniedziałek 28 listopada dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się  do Pracowni „Torty z Pasją”, którą  prowadzi mama Zuzi  pani Joanna Płóciennik oraz jej wspólniczka pani Paulina .  W Pracowni  czekało na nas wiele niespodzianek. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach „Piernikowe szaleństwo”. Panie na co dzień wypiekają  pyszne i piękne torty oraz  inne słodkości , które dzieci bardzo lubią i miały okazję spróbować. Był to specjalnie na tę okazję upieczony placek marchewkowy, którego smak pamiętać będziemy długo. Podczas warsztatów dzieci uczyły się przygotowywać ciasto piernikowe z którego każdy mógł wykroić sobie wybraną foremką  pierniki  w różnych kształtach. Po przygotowanym dla przedszkolaków poczęstunku zabraliśmy się do ozdabiania  świątecznych ciasteczek.  Radości było co nie miara, a zapach smakowitych pierniczków rozchodził się po całej pracowni.

Podczas zajęć było bardzo kolorowo, słodko i wesoło!!!  Nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim.  Dziękujemy!


„OSTRÓW SMOGOWI MÓWI NIE”

Podczas Święta Pluszowego Misia przedszkolaki : Lena Reszelska, Natalia Glińska i Mateusz Kasałka z grupy Poziomek otrzymały od pani dyrektor Beaty  Kieliby upominki i dyplomy za przygotowanie prac i udział w konkursie „OSTRÓW smogowi mówi NIE”. GRATULUJEMY!ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

W piątek  25 listopada każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Poziomki  zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy. Przedszkolaki  w maskach zrobionych samodzielnie bawiły się i tańczyły w dyskotece „Pluszowego Misia”.  BYŁO SUPER !


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM   

24 listopada swe możliwości narratorskie zaprezentowała mama Zuzi , pani Joanna Płóciennik, która przeczytała bajkę pt. „Szklana Góra” (na motywach utworu

J. Porazińskiej )  Mama zrobiła przedszkolakom niespodziankę i przyszła do przedszkola z pieskiem. Dzieci świetnie się bawiły , z chęcią słuchały i czekały na możliwość obejrzenia obrazków. DZIĘKUJEMY!  Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników.ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO 

W dniu 23 listopada 2016r.dziewczynki z naszej grupy: Iga Stawicka i Emilka Kaczmarek  razem z panią dyrektor i z panią Renatą  pojechały do OCK na ogłoszenie wyników konkursu plastycznego w ramach kampanii społecznej „OSTRÓW smogowi mówi NIE”. Dziewczynki otrzymały dyplomy i upominki. Udział w konkursie sprawił im wiele radości. Gratulujemy!


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

23 listopada w świat  baśni wprowadziły nas ponownie  Wiktoria i Gabrysia, uczennice

II Liceum Ogólnokształcącego , które odwiedziły nasze przedszkole. Przeczytały dzieciom  baśń Hansa Christiana Andersena pt.”Księżniczka na ziarnku grochu”. Wizyty licealistek  sprawiają przedszkolakom wielką radość.  DZIĘKUJEMY!
WIZYTA PANI WETERYNARZ

We wtorek  22 listopada  w grupie Poziomek i Jeżynek odbyło się spotkanie  z lekarzem weterynarii  - panią Katarzyną Świtałą (mamą Kuby i Piotrka, absolwentów naszego przedszkola). Celem wizyty było poznanie specyfiki pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania wybranych zwierząt domowych. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zwierzątko  nie jest zabawką ani  rzeczą, że czuje, pragnie

i cierpi jak człowiek i trzeba o nie dbać!
Atrakcją spotkania były zwierzątka przyniesione przez dzieci z domu. Ksawery przyniósł do przedszkola świnkę morską, Nicola pochwaliła się swoim ślicznym królikiem , a pani Renata przyprowadziła  rasowego pieska o imieniu Nela.Na zakończenie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pani Kasia przeczytała opowiadanie S. Jachowicza pt. „Chory kotek.”

Na koniec wizyty  przedszkolaki  serdecznie podziękowały za przybycie i zrobiły sobie z panią Kasią pamiątkowe zdjęcie.


DZIEŃ UŚMIECHU

W poniedziałek 21 listopada grupa Poziomki postanowiła uczcić Dzień Uśmiechu, którego symbolem jest uśmiechnięta żółta buźka. Po zajęciach przedszkolaki  wybrały się na spacer po osiedlu z własnoręcznie wykonanymi rekwizytami, podczas którego wręczały buźki napotkanym przechodniom życząc dużo uśmiechu. Przedszkolaki tym akcentem  chciały sprawić radość innym i zachęcać do częstego bezinteresownego uśmiechu i radości życia. To tak niewiele kosztuje, a sprawia wszystkim radość. Naszym  marzeniem i życzeniem jest to ,aby  przez cały rok uśmiech gościł na twarzach: dzieci, nauczycieli, a także rodziców.


WODNE HARCE NA BASENIE

Zabawy w wodzie, a przy okazji podstawowa nauka pływania – to jest to, co przedszkolaki uwielbiają robić najbardziej! Zajęcia zawsze odbywają się pod kierunkiem instruktora, który jednocześnie dba o bezpieczeństwo, uczy zasad, pomaga i zachęca do dalszej nauki.„ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI 2016”

W czwartek 17 listopada dziewczynki z grupy Poziomki i Borówki wzięły udział w

 II Ostrowskim Przeglądzie  Tanecznym „ Roztańczone przedszkolaki 2016”. Impreza odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury. Naszą grupę reprezentowały:  Natalia Opelt,  Marysia Grzegorowska, Iga Stawicka, Emilka Kaczmarek, Zuzanna Płóciennik, i Matylda Nowicka. Dziewczynki w pięknych strojach dały prawdziwy popis swoich tanecznych umiejętności.  GRATULUJEMY!11 LISTOPADA   ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI                     

W czwartek 10 listopada 2016r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości . Dzieci z grupy Poziomki i Jagódki  pod opieką wychowawczyń zaprezentowały  montaż słowno – muzyczny.  Przedszkolaki słowem, piosenką i wspaniałą aktorską grą oddały szacunek symbolom narodowym oraz miłość do Ojczyzny . Uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane , a zarazem tak bardzo wymowne „Kto ty jesteś? Polak mały!". Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Wszystkie przedszkolaki  w galowych strojach i własnoręcznie zrobionymi kotylionami wyglądały bardzo odświętnie. Występ dzieci, ich zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. 

JESIENNY SPACER

W środę 9 listopada,  grupa Poziomki wraz z grupą Borówki  wybrała się na jesienny  spacer w okolice  przedszkola. Dzieci, ubrane w kamizelki odblaskowe wyruszyły na poszukiwanie pierwszych oznak nadchodzącej zimy. Pogoda dopisała, podczas spaceru padał śnieg co dla nas było wielkim i miłym zaskoczeniem. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe.  Wszyscy  wróciliśmy zadowoleni i w dobrych humorach do przedszkola, myśląc……że to dopiero początek wspaniałej zabawy ze śniegiem!!!CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W dniu  09.11.16r kolejny raz w ciekawą podróż do świata baśni wprowadziła nas Wiktoria Połetek, która przeczytała dzieciom opowiadanie pt.  „Mały ambulans ‘’   DZIĘKUJEMY!
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W listopadowy, popołudniowy wtorek ( 08.11.2016r)  odwiedziły naszą grupę uczennice  ze Szkoły Podstawowej nr 6 z klubu „PoczytajMy”, którego opiekunem jest p. Wiesława Płóciennik. Były wśród nich absolwentki naszego przedszkola : Anastazja Janik, Liwia Mańkowska, Julia Suska, Carmen Przygoda. Dziewczyny przedstawiły inscenizacje do  przeczytanego wiersza A. Fredry „Paweł i Gaweł” , oraz wiersza J. Tuwima „Tańcowały dwa Michały”. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały ilustracje do uzupełnienia i pokolorowania. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!WYCIECZKA NA CMENTARZ

W nawiązaniu do Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości, 7 listopada Poziomki odwiedziły cmentarz przy ul. Limanowskiego. Celem wizyty było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. Pobyt na cmentarzu był okazją do uczenia szacunku dla zmarłych, a także odpowiednim momentem wspomnienia tych , którzy odeszli od nas. 


ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MÓJ RÓŻANIEC"

W październiku został ogłoszony konkurs dla dzieci na wykonanie własnego różańca .Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz zachęcenie do częstego jej odmawiania. Dzieci wraz z rodzicami wykonali swoje różańce. Duża wyobraźnia i pomysłowość zaskoczyła jury  w składzie  ks. Michał Będzieszak, pani dyrektor Beata Kieliba, katechetka Maria  Lis. Były różańce z nakrętek , makaronu, kasztanów, żołędzi , ziemniaków i innego różnorodnego  materiału. Wszystkie prace można było oglądać w naszym parafialnym kościele. 7 listopada w przedszkolu odbyło się wręczenie dyplomów oraz upominków  w postaci kolorowych książeczek.


ABSOLWENCI PRZEDSZKOLA - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Absolwentka naszego przedszkola Wiktoria Połetek (uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta w Ostrowie wlkp.) w dniu 04.11.2016r. zaprezentowała „Poziomkom” w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” opowiadanie z książki „Bob Budowniczy” pt. „Wiata”. Dziękujemy Wiktorii za podarowany przedszkolakom czas. Magiczne chwile z książką będą się pojawiały  w naszej grupie częściej , bo planujemy już kolejne spotkania.…Ta książka to przyjaciel mój,

Przyjaciel prawie żywy.

On opowiada cudów moc,

o świcie prawi dziwy…

                        B. S. Kossuth  „Wielki skarb”


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie – Codziennie! jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Wspólne czytanie chroni przed uzależnieniem od telewizji i komputera, dlatego też  nasze przedszkole,  popierając ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom" kontynuuje serię spotkań  „z książką”

Pierwsza na ochotnika w grupie „Poziomki” zgłosiła się babcia Nataszy . Pani Grażyna- spisała się na medal... ,pięknie przeczytała bajkę Braci Grim  pt. „Żabi Król”.

Po wysłuchaniu bajki dzieci wspólnie z panią Renatą zrobiły album , który można oglądać i podziwiać na korytarzu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, dziadków do wspólnego czytania!JESIENIĄ, JESIENIĄ LIŚCIE SIĘ RUMIENIĄ…

„Poziomki” to wiedzą, dlatego z prawdziwą przyjemnością wybrały się na spacer, aby podziwiać  polską, złotą jesień.

 Dzieci  rozpoznawały gatunki różnych  drzew, zbierały liście na bukiety i do kącika przyrody . Najładniejsze z nich pani obiecała zasuszyć , które później zostaną wykorzystane podczas zajęć plastycznych . Na zakończenie tego miłego spaceru wszyscy poszliśmy pobawić się do ogrodu przedszkolnego.   

ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO

W dniu 26 października 2016r.dzieci z naszej grupy: Gabrysia, Natasza i Ksawery razem z panią dyrektor i z panią Małgosią pojechały do OCK na ogłoszenie wyników Konkursu Ekologicznego „ODPADY SEGREGUJESZ – ŚRODOWISKA NIE TRUJESZ”. Wszystkie przedszkolaki otrzymały podziękowania i upominki. Udział w konkursie sprawił im wiele radości.  
 


ŚWIĘTO DRZEWA 

23 października w Parku 600-lecia przy Alei Solidarności w Ostrowie Wlkp. odbyło się Święto Drzewa. S

woje drzewo również zasadzili i oznaczyli przedszkolaki z grupy "Poziomki" ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami, pamiętając o tym ,że dzięki tego typu akcjom dzieci uczą się od najmłodszych lat działań proekologicznych. Podczas imprezy przekazano nakrętki na rzecz chorego Kubusia, które dzieci wczesniej zebrały w przedszkolu.  Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane gry i zabawy oraz różne inne atrakcje. Każdy mógł poczęstować się gorącą herbatą i drożdżówką. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom za zangażowanie i pomoc przy sadzeniu naszego drzewa .  Zadowoleni , uśmiechnięci i pełni wrażeń powróciliśmy do domu.UDZIAŁ W  KONKURSIE EKOLOGICZNYM

Przedszkolaki z naszej grupy : Gabrysia Torba, Natasza  Ciesielska i Ksawery Sobik przystąpiły do Konkursu Ekologicznego „ODPADY SEGREGUJESZ – ŚRODOWISKA NIE TRUJESZ”  pod patronem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Organizator konkursu to  Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A.

Celem konkursu była edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży z ostrowskich przedszkoli i szkół z zakresu: podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody oraz propagowanie nawyków prawidłowej segregacji odpadów. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i zakwalifikowały się  do drugiego etapu.   Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 26 października 2016r. podczas Gali Finałowej w Ostrowskim Centrum Kultury.  TRZYMAMY KCIUKI !WYCIECZKA DO PIEKARNI "MIMA"
W środę 12 października 2016r. przedszkolaki z grupy „Poziomek” wraz z panią Renatą  wybrały się na wycieczkę do piekarni  „Mima” mieszczącej się przy ul. Prof. Kaliny w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci  miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od „środka”. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.  Pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogali, służyli informacjami na temat wypieku chleba. Dzieci miały również okazję zobaczyć ogromne magazyny z workami mąki.  Wiele radości sprawiło przedszkolakom samodzielne formowanie z  wyrobionego ciasta  bułeczek ,rogalików  wg własnego pomysłu, które zostały upieczone i jeszcze ciepłe przywiezione do przedszkola.   Wszystkie nasze wypieki wyszły doskonale! Na zakończenie wycieczki przedszkolaki zostały poczęstowane ciasteczkami "prosto z pieca". Bogatsi o nową wiedzę i w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola. "WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ"

Od najmłodszych lat powinniśmy rozbudzać zainteresowanie książką, dlatego też, 11 pażdziernika 2016r. przedszkolaki  z naszej grupy  razem ze swoją panią odwiedziły bibliotekę szkolną, która znajduje się w Szkole Podstawowej  nr6. Dzieci były zafascynowane magicznym dla nich miejscem. Przedszkolaki poznały zasady zachowania się w bibliotece, poznały reguły dotyczące postępowania z książką. Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Przedszkolaki w ramach akcji "Całą polska czyta dzieciom" wysłuchały czytanych przez panią bibliotekarkę opowiadań z książki  Katarzyny Zychla pt. Uczucia Maksa.  Na pożegnanie wszyscy dostali  naklejki  i kolorowe zakładki zrobione przez starszych kolegów. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i z przekonaniem, że wkrótce tam wróci.


WYJAZD STARSZAKÓW DO OCK

W środę 4  października dzieci  z grupy Poziomki pojechały do OCK na spektakl „Baśnie Braci Grimm” wystawiany przez Teatr Współczesny w Krakowie. Dzieci spotkały się tam z prawdziwym bohaterami tj ;Czerwonym Kapturkiem, Żabim królem , wilkiem i siedmioma koźlątkami i królewną Śnieżką . Z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów.  Przedszkolacy mieli okazję podziwiać niesamowity warsztat aktorski, barwną i żywą scenografię, ciekawe i jedyne w swoim rodzaju kostiumy oraz niezwykłą aranżację muzyczną, a przede wszystkim grę świateł laserowych. Wszystko to stworzyło niepowtarzalną atmosferę, którą na długo zapamiętają tak same dzieci, jak i ich opiekunowie.
ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO PT. "MÓJ PEJZAŻ Z JARZĘBINKĄ"
30 września w naszym przedszkolu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. "Mój pejzaż z jarzębinką." Jury stwierdziło, że każde  z nadesłanych zdjęć było wyjątkowe i wzbudziło podziw. Oceniając fotografie brano pod uwagę przede wszystkim pomysłowość, kreatywność, ukazaną radość oraz jej zgodność z tematem. W tegorocznej edycji konkursu postanowiło nagrodzić autorów wszystkich prac. Również nasza grupa miala swoich reprezentantów: Emilię Kaczmarek i Kingę Urbaniak.
Serdecznie GRATULUJEMY !!!!I PRZEGLĄD WIEŃCÓW,STROIKÓW I BUKIETÓW DOŻYNKOWYCH 
W dn.29.10.2016r Tomek Saranek z naszej grupy wziął udział w I Przeglądzie wieńców, stroików i bukietów dożynkowych.  Pani Renata wspólnie z Tomkiem oraz jego mamą panią Marleną   wykonały przepiękny wieniec. Pani Marlena na koniec ozdobiła go kolorowymi kwiatami , suszonymi ziołami  oraz  owocami z ogrodu.  Ozdobą był jeżyk  z ziemniaka zrobiony  samodzielnie przez Tomka. Serdeczne podziękowanie dla pani Marleny za pomoc  i zaangażowanie w wykonaniu tego dzieła.   Wieniec był przepiękny , wzbudzał zachwyt i podziw. Podjęcie decyzji stanowiło spore wyzwanie i dostarczyło wielu pozytywnych emocji członkom jury. Jednogłośnie stwierdzono, że każda praca jest wyjątkowa, oryginalna i pomysłowa.  W związku z czym przyznano wszystkim równorzędne miejsca i wyróżnienia. Po wspólnym poczęstunku zadowoleni wróciliśmy do przedszkola."POZIOMKI" W SKLEPIE DINO

We wtorek  27.09.2016r. dzieci z grupy „Poziomek ”   w ramach aktualnej tematyki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu spożywczego sieci Dino. Wycieczka miała na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Uświadamianie konieczności jedzenia potraw niezbędnych dla zdrowia, a także zwrócenie szczególnej uwagi na wartości odżywcze warzyw i owoców. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce. Oglądały także cały sklep, widziały, jakie towary znajdują się na sklepowych półkach i w lodówkach. Wspólnie dokonaliśmy zakupu warzyw i owoców,  które potem smakowaliśmy w przedszkolu. Podczas odwiedzin  w sklepie przedszkolaki  utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych i wyszły ze sklepu z przekonaniem, że praca ekspedientki jest ciekawa i pożyteczna, ale także bardzo trudna.INTEGRACYJNY PIKNIK "POZIOMEK" 
W sobotę 24  września dzieci z grupy „Poziomek” wspólnie z rodzicami oraz z panią Renatą i   panią Marylką bawiły się na pikniku  integracyjnym. Były wspólne rozmowy i okazja do bliższego poznania się.  Rodzice  przygotowali także dla swoich pociech  zabawy i różne konkursy. Na piknikowym stole znalazły się  ciasta, sałatki i słodycze dla dzieci. Jednak największą  atrakcją  było  wspólne ognisko i pieczenie pysznych kiełbasek .
Pogoda jak i humory dopisywały i wszyscy bawiliśmy się wspaniale!!!  Do domów  wróciliśmy odprężeni i z miłymi wspomnieniami. Bardzo dziękujemy państwu Magdalenie i Mariuszowi Kupczykom za udostępnienie prywatnego terenu na zorganizowanie pikniku. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy również dla pozostałych rodziców , którzy tak kreatywnie i z wielkim zaangażowaniem zorganizowali to mile spotkanie.
 

WESOŁE ZABAWY  W GIMNAZJUM NR 1

 

W dniu 28 lutego  2017 roku przedszkolaki  z grupy „ Poziomek” odwiedziły Gimnazjum nr 1.  Na dzieci  czkało wiele atrakcji i  niespodzianek : zabawy integracyjne, zabawy relaksacyjne , ciekawa lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz zabawy rysunkowe. Przedszkolaki  odwiedziły również czytelnię „Chatka Puchatka”. Na zakończenie wizyty dzieci udały się na salę gimnastyczną, gdzie wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego mogły poćwiczyć i pobawić się  piłką.  Wszyscy z uśmiechem na twarzy i pełni  wrażeń wróciliśmy do przedszkola . Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Zapraszamy do kontaktu