Galeria

Galeria

WYCIECZKA DO NENUFAR CLUB W KOŚCIANIE
W  dniu 26 czerwca  dzieci z grupy Poziomek  i Borówek wybrały się na wycieczkę do „Nenufar Club” w Kościanie. Po przybyciu na miejsce gospodarz placu powitał przedszkolaki i zaprowadził na przystań. Program edukacyjno – rekreacyjny obfitował w wiele atrakcji. Dzieci z pomocą animatorów: „ Niezapominajki „ i „ Tulipana” odkrywały kolejne wskazówki w drodze do skarbu. Przedszkolaki  ubrane w kamizelki asekuracyjne płynęły tratwą do „Świata Bajek”. W bajkowej alejce można zobaczyć: domki Baby Jagi, Trzech Świnek, Śpiącej Królewny, Krecika, Gepetta i Pinokia i wiele innych bajkowych postaci. Na jednej z wysp wchodzących w skład obiektu mieści się plac zabaw dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję do poznania ważnych zabytków architektonicznych świata- w Parku Miniatur, np. kamienne posągi (z Wyspy Wielkanocnej), Łuk Triumfalny i Wieża Eiffla (Paryż), Statua Wolności czy greckie posągi.  Animatorzy prowadzili gry i zabawy związane z tematyką różnych bajek. Po udanych zabawach na dzieci czekało ognisko z kiełbaskami. Dopełnieniem wycieczki były wspólne zabawy na placu zabaw, a także pyszne lody. Wszyscy zadowoleni wrócili do przedszkola. Wyjazd ten zaliczamy do udanych, a przeżytą przygodę  będziemy długo i miło wspominać. 
OTWARCIE BASENU

W piątek 23.06 dzieci z grupy Borówek i Poziomek wraz z paniami pojechały na uroczyste otwarcie Basenu Miejskiego pod nazwą „Olimpijska”.

Otwarcie uatrakcyjniły występy ostrowskiej młodzieży, a po oficjalnym otwarciu wszyscy chętni mogli skorzystać z uroków tego miejsca. Pomimo niestety zmiennej pogody chętnych nie brakowało i nasz basen zaczął tętnić życiem. Teraz ważne aby pogoda dopisywała nieprzerwanie.

Basen doskonale prezentuje się również w porze wieczorowo-nocnej i w okresie letnim warto również korzystać z późniejszych godzin jego otwarcia.


ZAKOŃCZENIE ROKU

Dnia 20.06.2017r w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki.

Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i Dyrekcja przedszkola docenili gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki zakupione przez rodziców, a także dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego.

 Miłym akcentem kończącym uroczystość było zaproszenie wszystkich na poczęstunek, który zorganizowali rodzice. BARDZO DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy dzieciom za ich zaangażowanie i zapał do nauki oraz zabawy. Ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie starszaki

 – UDANYCH WAKACJI I POWODZENIA W SZKOLE! 
OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia  13 czerwca we wtorek odbyła się Olimpiada Lekkoatletyczna Przedszkolaków. Dzieci z grupy Borówki wraz z Paniami pojechały do SP1 na zawody aby zmierzyć się z innymi przedszkolami.  Wszystkie dzieci wzięły udział w trzech konkurencjach : rzut piłeczką do tenisa, bieg na 30m, skok w dal, oraz czworo dzieci z każdego przedszkola wytypowanych zostało do  sztafety.  Takie zawody były dla naszych przedszkolaków czymś nowym: indywidualnie mierzony czas, odległość skoku czy rzutu....  Było dużo emocji, młodzi sportowcy bardzo się starali. Wszyscy zostali nagrodzeni pięknymi złotymi medalami. Kilkoro dzieci z naszej reprezentacji zostało wyróżnionych dodatkowo: Maja Agata - III miejsce w rzucie piłeczką tenisową, Magdalena Grzesiek - III miejsce w biegu na 30m, Marcel Kieliba - II miejsce w biegu na 30 m, Marcel Filip Łukasz Barwiński Maksymilian Broda Marcel Kieliba - II miejsce w sztafecie . Wszystkim serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że to dopiero początek :)
SPARTAKIADA 

Ponad pół tysiąca małych zawodników ze wszystkich ostrowskich placówek stanęło na starcie tegorocznej Olimpiady Przedszkolaków. Była to już dziesiąta edycja tej rodzinnej imprezy. Olimpiada Przedszkolaków odbyła się w sobotnie południe na stadionie Stali przy ulicy Kusocińskiego w Ostrowie. Tym razem bawiono się w rytm kolorów tęczy. Przedszkolacy mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach i zabawach sprawnościowych, a ich zmagania śledziła z trybun widownia, która bardzo żywiołowo dopingowała małych sportowców. Wcześniej, podobnie jak przy poprzednich edycjach, odbyła się defilada połączona z prezentacją każdego z przedszkoli. Do rywalizacji zaproszono także rodziców, którzy stanęli do przeciągania liny. Na zakończenie wszystkim dzieciom wręczono medale, a w niebo poszybowały balony. 
FINAŁ KONKURSU TEATRALNEGO

19 maja dzieci z grupy  Poziomek i Borówek pojechały do Kalisza  na finał XVII KALISKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH. Jury, spośród 17 zgłoszonych w tym roku spektakli dziecięcych zakwalifikowało do finału osiem zespołów.  Na uroczystej Gali w Centrum Kultury i Sztuki przedszkolaki  miały okazję zobaczyć laureatów tegorocznego  konkursu . Występy dzieci  na scenie przeplatane były wspólnymi zabawami . Po obejrzeniu czterech ostatnich spektakli zostały wręczone nagrody. Za udział w konkursie  teatralnym nasi mali artyści również wrócili do przedszkola z upominkiem i dyplomem .


ELIMINACJE  KONKURSOWE      
    

Nasze przedszkole zgłosiło swój  udział w konkursie teatralnym. W dniu 24 kwietnia  dzieci z grupy Poziomek i Borówek wzięły udział w eliminacjach do XVII KALISKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH PRZEDSZKOLAKÓW.  Jury, które przyjechało do nas z Kalisza, obejrzało przedstawienie pt.” Królewna Śnieżka i przyjaciele” w wykonaniu małych aktorów. Chociaż dzieci prezentując swoje aktorskie umiejętności  miały  lekką tremą, wypadły wspaniale. Teraz  z niecierpliwością czekamy na werdykt!
ZAJACZEK

W środę 12 kwietnia zaraz po obiedzie przykicał do nas zajączek, na którego czekaliśmy z wielką niecierpliwością. Zostawił dla wszystkich prezenty w koszyczkach. Och ile było radości i krzyku kiedy dzieci zauważyły niespodziankę. Dziękujemy ci zajączku !!! Do zobaczenia za rokWESOŁEGO ALLELUJA – ŚWIĄTECZNY WYSTĘP BZIKA

W piątek 7 kwietnia Borówki uczestniczyły w programie świątecznym pt.”Wesołego Alleluja”. Bzik zostaje zaproszony na Święta Wielkanocne do swojego dziadka na wieś. Poznaje tam zwyczaje i stroje ludowe, spotyka się z kuzyneczką Zosią, która przygotowuje pisanki, kraszanki, owijanki i drapanki na świąteczny stół. Nie zabrakło również konkursów, za które uczestnicy otrzymali wielkanocne upominki. Występ przeplatany był ludowymi przyśpiewkami, które Bzik śpiewał razem z dziećmi. Było dużo zabawy i śmiechu. DZIĘKUJEMY!


WIELKANOCNE MALOWANIE PISANEK – WYCIECZKA DO KROŚNIC

Święta Wielkanocne tuż, tuż. W czwartek 6 kwietnia dzieci z grupy Borówek i Poziomek pojechały na wycieczkę do Krośnic – fabryki szklanych ozdób. Wychodząc naprzeciw polskim tradycjom związanym z czasem Wielkanocy przedszkolacy uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Podczas warsztatów dzieci poznały proces powstawania pisanek oraz zachwycali się wydmuchiwaniem różnych kształtów ze szkła. Najatrakcyjniejszą częścią było własnoręczne wykonanie własnej niepowtarzalnej pisanki. Dużo pomysłów i porad dostarczyła doświadczona dekoratorka, która służyła pomocą przez cały czas trwania zajęć. Własnoręcznie wykonaną pisankę każdy przedszkolak zabrał do domu aby położyć na świątecznym stole. Z wycieczki pozostała nie tylko przepiękna ozdoba wielkanocna, ale przede wszystkim wielka radość z tworzenia.
WIELKANOCNY KOSZYCZEK – KONKURS PLASTYCZNY

W dniu 4 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Wielkanocny koszyczek oraz uroczyste wręczenie nagród i podziękowań. Celem konkursu było kształtowanie aktywnej postawy dzieci wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami Świąt Wielkanocnych. Zgodnie z zasadami konkursu, powołana do oceny komisja, brała pod uwagę oryginalność, walory artystyczne i pomysłowość. Kierując się tymi zasadami jury postanowiło nagrodzić prace z wszystkich grup. Organizatorki konkursu kierują serdeczne podziękowania dla wszystkich dzieci i nauczycielek za udział oraz pomoc i zaangażowanie w wykonaniu wielkanocnych koszyczków i dodatkowych ozdób.


WYJAZD DO BIBLIOTEKI

W czwartek 30.03. pojechaliśmy razem do Publicznej Biblioteki im Stefana Rowińskiego, tym razem na Literkowy Zawrót Głowy. Dzieci wzięły udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach. Miały okazję wykazać się wiedzą na temat poznanych liter, umiejętności czytania. Wypadły rewelacyjnie. Zdolne są Nasze dzieciaki !!!!! Na koniec na życzenie dzieci wszyscy zatańczyliśmy cholate...
POWITANIE WIOSNY

We wtorek 21 marca nasze przedszkole coroczną tradycją witało wiosnę. Dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach i pięknie przebrane w wiosenne stroje, kolorowe kostiumy i wiosenne emblematy, wianki na głowach, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. Na auli zgromadziły się wszystkie grupy , aby obejrzeć krótką scenkę i zapoznać się z tradycją żegnania zimy i witania wiosny. W rolę zimy wcieliła się p. Monika , natomiast wiosnę odegrała p. Anita. Następnie barwnym korowodem maszerowaliśmy ulicami osiedla każda grupa ze swoją Marzanną. Obrzęd palenia kukły odbył się w ogrodzie taty Olka i Blanki p. Kupczyka. Oprawą były piosenki śpiewane przez każdą grupę o zimie i o wiośnie, radosne okrzyki . Przedszkolaki w ten sposób chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Mamy nadzieję że ciepła wiosna zagości już u nas na dobre. Dziękujemy p. Kupczykowi za możliwość udostępnienia ogrodu.
WIZYTA PRACOWNIKA MZO

20 marca mieliśmy okazję gościć panią Arletę Szulc pracownika MZO. Pani Arleta przedstawiła dzieciom sposoby segregacji. Przedszkolaki bezbłędnie segregowały szkło. plastik , papier do odpowiednich pojemników. Mogliśmy również zobaczyć prezentację multimedialną o potrzebie segregowania jako wykorzystania surowców wtórnych, co wpływa na ekologiczny styl wychowania.


UDZIAŁ W OLIMPIADZIE „MASTER OF ENGLISH” 

23 marca w Publicznym Przedszkolu nr 8 odbyła się I Międzyprzedszkolana olimpiada „Master of English”- Mistrz Języka Angielskiego .Celem olimpiady było sprawdzenie umiejętności językowych dzieci w zakresie wybranych tematów i zagadnień.  Zadaniem olimpiady było budowanie pozytywnej postawy do nauki języków obcych oraz rozwijanie i stwarzanie możliwości do prezentacji swoich osiągnięć. Nasze s przedszkole reprezentowała Laura Czerniejewska z grupy Borówki pod opieką p. Marylki. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek.
Z MUZYKĄ W TLE…..

Dnia 15.03. w środę dzieci z grupy "Borówek" pojechały do Zespołu Szkół muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim mieszczącej się przy Al. Słowackiego 1c. Zostaliśmy przywitani i oprowadzeni po różnych salach. Była to sala koncertowa, w której znajdował się fortepian, sala z instrumentami perkusyjnymi oraz sala z akordeonem i kontrabasem. Mieliśmy też przyjemność wysłuchać paru utworów zagranych specjalnie dla nas przez sześcioletnią Lilianę i jej Panią. Na koniec dzieci dostały dyplomy i karteczki z informacjami dotyczącymi naboru do klasy pierwszej. Podczas zwiedzania, dzieci miały okazję zagrać na różnych instrumentach. Sprawiło im to wiele radości i uśmiechu, niejedno z nich deklarowało, że chciałoby grać na jednym a nawet na kilku instrumentach jakie widzieliśmy. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

BORÓWKOWY SPORTOWIEC

Nasz przedszkolak Marcel Kieliba wziął udział w zawodach. Była to dość nietypowa konkurencja, która polegała na tańcu brzucha. Marcel zdobył III miejsce, czego bardzo mu gratulujemy!!! Nikt tak jak on nie potrafi poruszać brzuchem. Widziałam robi wrażenie i nie każdy tak potrafi. Brawo!!!


WESOŁE ZABAWY W GIMNAZJUM NR 1
W dniu 28 lutego 2017 roku przedszkolaki z grupy „ Borówek” odwiedziły Gimnazjum nr 1. Na dzieci czkało wiele atrakcji i niespodzianek : zabawy integracyjne, zabawy relaksacyjne , ciekawa lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz zabawy rysunkowe. Przedszkolaki odwiedziły również czytelnię „Chatka Puchatka”. Na zakończenie wizyty dzieci udały się na salę gimnastyczną, gdzie wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego mogły poćwiczyć i pobawić się piłką. Wszyscy z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola . Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie

TRENING Z KOSZYKARZAMI  BM SLAM STAL

Dnia 22.02 dzieci ,które uczęszczają na zajęcia dodatkowe z mini koszykówki wraz z paniami pojechały na trening do ostrowskich koszykarzy BM SLAM STAL , którzy trenują i rozgrywają mecze na hali, przy Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów mieszczącej się przy ulicy Wrocławskiej 51 w Ostrowie Wielkopolskim. Na początku mieliśmy okazję przypatrywać się trenującym sportowcom, po czym przybiliśmy mocną "piątkę" z każdym z nich co pozwoliło nam przełamać pierwsze lody. Dzieci dzielnie się rozgrzały ,a następnie zaprosiły koszykarzy do wspólnej zabawy w balonika. Specjalnie dla naszych młodych koszykarzy zostały obniżone kosze i przedszkolaki miały okazję spróbować swoich sił w rzutach dużymi i ciężkimi piłkami, którymi na co dzień trenują zawodnicy. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci na koniec zostały obdarowane drobnym upominkiem. Na pamiątkę Wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie.


SPOTKANIE Z PANEM DZIELNICOWYM

21 lutego w grupie Borówek odbyła się pogadanka na temat bezpiecznych zabaw, poruszania się po drodze i bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, przypomnienia numerów alarmowych. Pan policjant przeczytał  opowiadanie pt: „ Na ratunek” , którego tematem była pomoc na drodze w razie wypadku. Rozmowa na temat treści opowiadania nie sprawiała dzieciom trudności, gdyż słuchały jej z  zaciekawieniem


„JEDYNKA DZIECIOM -IV KARNAWAŁ Z PIŁKĄ"

W poniedziałek 20 lutego przedszkolaki z grupy „Borówki” i „Poziomki” wzięły udział w zabawach sportowych pod hasłem "Jedynka dzieciom -IV karnawał z piłką", które odbyły się  w Szkole Podstawowej nr1 . Razem z dziećmi ćwiczyli nauczyciele wychowania fizycznego oraz  znani ostrowscy sportowcy - koszykarze. Było  dużo dobrej i wesołej zabawy. Trzeba pamiętać ,że wynik spotkania schodzi tutaj na dalszy plan, liczy się dobra zabawa a także promowanie zdrowego stylu życia – powiedział Piotr Twardowski, organizator imprezy.  Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom medali oraz wspólnym zdjęciem.


BALIK 
We wtorek 14 lutego już od rana w przedszkolu pojawiały się różne postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Rozpoznać przedszkolaków było bardzo trudno. Wystrój „Sali balowej” wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej i radosnej zabawy. Przedszkolaki bawiły się świetnie w towarzystwie znanego wszystkim wodzireja BZIKA, którego specjalnie na tę okazję zaprosiła Pani Dyrektor. Podczas tańców, pląsów i konkursów towarzyszyły nam kolorowe migające światła. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dla swoich pociech pięknych balowych strojów. Ostatnim akcentem balu karnawałowego były lizaki i balony w kształcie serca, przypominające w tym dniu wszystkim o walentynkach.

 

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

W dniu 26.01.2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Sala widowiskowa w tym dniu  była cała zapełniona za sprawą licznie przybyłych gości, którzy przyszli na zaproszenie swoich wnucząt. Obchody Ich święta stały się wydarzeniem wyjątkowym, ponieważ  Dziadkowie po raz pierwszy  mieli możliwość obejrzenia swoich wnuków na wielkiej scenie. Burzę braw i serdeczny  uśmiech wywołało  przedstawienie  pt.  „Królewna Śnieżka i przyjaciele” w wykonaniu przedszkolaków  z grupy Poziomek i Borówek. Dzieci w pięknych strojach uszytych przez panią Magdalenę Wolicką  i w bajkowej scenerii  świetnie wcieliły się w swoje role. Mama jednego z przedszkolaków pani Marlena Saranek użyczyła nam swojego głosu i wystąpiła w roli narratora. Na scenie były m.in. krasnoludki,  niedźwiadki, małpy,  papugi, strusie oraz duszki. Występ zachwycił wszystkich, było magicznie i kolorowo. O każdy szczegół i perfekcyjność wykonania zadbała pani dyrektor Beata Kieliba, panie z przedszkola – Małgorzata Mielcarek, Renata Remisz i Maria Lis oraz rodzice tych niezwykłych przedszkolaków. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani prezydent Beata Klimek, która pochwaliła umiejętności aktorskie  dziec .W czasie spotkania panowała wspaniała atmosfera. Nie obyło się oczywiście bez łez, wzruszeń, mocnych uścisków  i tysiąca całusów podczas składania życzeń. 


SPOTKANIE Z PANEM DZIELNICOWYM

17 stycznia do naszego przedszkola został zaproszony pan policjant. Przeprowadził  pogadankę dla starszaków na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz zabaw w bezpiecznych miejscach. Wszystkie przedszkolaki utrwaliły sobie te wiadomości. Dzieci mogły poznać funkcje i zastosowanie radiostacji, lizaka, pałki oraz kajdanek. Przypomniały sobie numery alarmowe, z którymi poradziły sobie bezbłędnie. Pan policjant zwrócił również uwagę na spotkania z osobą nieznajomą jak również na nie otwieranie drzwi podczas nieobecności rodziców. Spotkanie to i przekazana wiedza zostanie wykorzystana przez dzieci w codziennych sytuacjach życia małego przedszkolaka.
BORÓWKI LEPIĄ BAŁWANA 

17 stycznia dzieci z grupy Borówki wraz z innymi dziećmi i Paniami wybrały się na wspólne lepienie bałwana. Skorzystaliśmy z zaproszenia Taty naszego kolegi Olka i koleżanki Blanki i zrobiliśmy wycieczkę do ich ogrodu. Atrakcji czekało nas wiele -przede wszystkim biały puch i podwórko całe dla Nas. Wszyscy biegaliśmy, robiliśmy ślady, ”aniołki” i zgarnialiśmy śnieg, aby powstał nasz bałwan. Ograniczyliśmy się jednak tylko do jednej kuli, gdyż pogoda okazała się niezbyt łaskawa i śnieg się nie lepił. Ale i tak nam się udało! Atrakcją było również ognisko przy , którym mogliśmy się ogrzać i pośpiewać zimowe piosenki. Trochę zmarznięci, ale w pełni zadowoleni powróciliśmy do przedszkola. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


CALA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W czwartek odwiedziła nas Mama Marcela Kieliby. Pani Dorota tym razem zabrała nas w świat śląskiego skarbnikowego królestwa opowiadając nam o "Miedzianej Lampie" napisanej przez Kornelie Dobkiewiczową. Akcja legendy rozgrywa się w miasteczku śląskim.......... Była północ. Chory Pietrek nie mógł zasnąć. Nagle światło padło na lampę dziadka, która wydała mu się jakaś wspanialsza i niezwykła. Kiedy tak wspólnie z dziadkiem – Pawłem Dudą podziwiali miedzianą lampę, dziadek przypomniał sobie zdarzenie sprzed ćwierć wieku. Opowiedział je wnuczkowi......zapraszamy do lektury. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas .
PUCHATKA BŁYSKOTKA

Bardzo nietypowy gość pojawił się u nas na sali w piątek 13.01. Od chwili kiedy tylko przekroczył próg okrzykom zachwytu nie było końca. Był to królik o imieniu Błyskotka. Kacper Kupczyk, który opiekuje się Błyskotką pozwolił, żeby jego pupil spędził z nami cały dzień. Wszystkie dzieci miały okazję pogłaskać zwierzątko, które na obiad zjadło chrupiącą marchewkę. Dziękujemy za odwiedziny.


WYJAZD DO BIBLIOTEKI
Pierwszych najlepszych przyjaciół najczęściej odnajdujemy na kartach książek, dlatego ważne żeby miłością do czytania zarazić się jak najwcześniej..... W czwartek 12.01. pojechaliśmy razem do Publicznej Biblioteki im Stefana Rowińskiego, żeby oswoić sie z tym miejscem i poznać zasady w nim obowiązujące. Dzieci wzięły udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach, miały też chwile dla siebie. W tym czasie myszkując pośród półek szukały książek, które wspólnie chciałyby przeczytać z rodzicami. Panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci zagadki, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły za co zostały nagrodzone cukierkami.
NOWOROCZNE WYJŚCIE NA PLAC ZABAW

W poniedziałek 3 stycznia dzieci z grupy Borówki w radosnych nastrojach powitały Nowy Rok na placu zabaw. Chodź śniegu nie było za wiele, przedszkolaki były przeszczęśliwe, że udało im sie ulepić małą kulkę, a co niektórym malutkiego bałwanka. Życzymy Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!!!!WIGILIA

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasza grupa zorganizowała w swojej sali wigilię. Przedszkolaki, jak każe tradycja, najpierw podzieliły się opłatkiem a potem złożyły sobie życzenia. Przy bogato zastawionym stole dzieci śpiewały kolędy i rozmawiały o prezentach. Spotkanie wywołało dużo radości i uśmiech wśród wszystkich uczestników. Teraz już tylko czekamy na śnieg.
GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU

W ciepłej i radosnej atmosferze, wśród śmiesznych skeczy i wesołych piosenek, Tola z Bzikiem kolejny raz zawitali do naszego przedszkola. Dla dzieci przedstawili scenkę świąteczną pt: „Przyszła pora na Gwiazdora”. Przedstawienie to wprowadziło dzieci w nastrój oczekiwania na zbliżające się święta, a to wszystko za sprawą bałwana Władka i Gwiazdora, którzy pojawili się z workiem cukierków. Gwiazdor odwiedził wszystkie sale i zostawił wszystkim dzieciom prezenty.


MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY W TEAKMWOONDO

W ubiegłą niedzielę Wiktor Pająk z grupy Borówki wziął udział w Mistrzostwach Opolszczyzny w Taekwoondo. Wrócił do domu ze złotym medalem. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za następne sukcesy! !!MARZENIE DRZEWA

„… podobno był tu kiedyś wielki zielony las i nas – drzew było dużo, a teraz zostal­iśmy tylko my …”.

Dnia 15 grudnia tj: czwartek dzieci sześcioletnie wyjechały na spektakl ekologiczny do OCK pt: " Marzenie drzewa".

"Świat dawniej był piękniejszy. Czyste rzeki, dużo drzew i świeże powi­etrze. Niestety przez zanieczyszczenia, tony śmieci i ocieple­nie kli­matu przy­roda obu­miera. Stare drzewo, które przez lata swo­jego życia było świad­kiem nieod­powiedzial­nych i niszczy­ciel­s­kich dzi­ałań ludzi boi się, że nie ma już ratunku. Ale pojawia się ktoś jeszcze! Ala – wesoła pier­ws­zok­la­sistka. Razem z  młodym drzewkiem – bukiem Jasiem wierzą, że los może się odwró­cić. Trzeba tylko się bardzo postarać i przekonać wszys­t­kich jak dużo ludzkość może stracić zanied­bu­jąc przy­rodę"

Spek­takl miał formę wesołej, wspól­nej zabawy z dziecięcą pub­licznoś­cią. Były różne konkursy, piosenki, bar­wne kostiumy oraz… oczy­wiś­cie, mnóstwo śmiechu. Dzięki tej propozy­cji ważne tem­aty jak seg­re­gacja odpadów, zanieczyszcze­nie powi­etrza, niska emisja, czy też prob­lem niszczenia lasów zostały w łatwy i przy­jemny sposób przekazane  najmłod­szym wid­zom. " SWIĄTECZNY CZAS"

- Jak co roku o tej porze, Święta do nas się zbliżają.

Z tej okazji przedszkolaki Jasełka dla Was mają

W dniu 14 grudnia (środa) dzieci z grupy Borówki przygotowały jasełka. Głównym celem tych uroczystości było wprowadzenie w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołków, gwiazdeczek, Józefa, Maryi, króli i pasterzy, pięknie śpiewały kolędy i recytowały przygotowane role. Po występach przedszkolaki podarowały rodzicom własnoręcznie zrobione upominki i wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Po części artystycznej Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne oraz noworoczne życzenia. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. DZIĘKUJEMY!
DZIEŃ SENIORA

13 grudnia w Gościńcu Zębcowskim   odbyło się spotkanie seniorów naszego osiedla we współpracy z Radą Osiedla Zacisze- Zębców .Występy dzieci z grupy Borówki  pod kierunkiem p. Gosi i p. Marylki uświetniły wieczór oraz wprowadziły w atmosferę zbliżających się do  nas do Świąt Bożego Narodzenia.  Agata nasza absolwentka zagrała na saksofonie kolędę „Cicha noc”. Dzieci w strojach Mikołaja  wyglądały fantastycznie . W uroczystości wzięły udział władze samorządowe oraz dyrektorzy SP 6 i PP 2 , a także redaktorzy Gazety Ostrowskiej .Występ dzieci został nagrodzony  gromkimi brawami oraz słodkim upominkiem.JASEŁKA Z BORÓWKAMI

Dnia 12.12. w poniedziałek dzieci z grupy Borówki wystąpiły przed wszystkimi przedszkolakami w Jasełkach przybliżając historię narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Juz od dłuższego czasu nauczyciele wspólnie z rodzicami przygotowywali różnorodne stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Jasełkowa szopka miała następującą obsadę:  Maryja , Józef, Pasterze, Trzech Króli, Anioły i Gwiazdeczki.  Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój.

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM  

Dnia 8 grudnia Borówki spotkały się z żołnierzem- panem kapitanem Jackiem Wolf. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna , dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę i co żołnierz robi na poligonie. Pan Jacek zaprezentował swój mundur, opisał wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią naszą Ojczyznę, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. DZIĘKUJEMY!MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

6 grudnia wszystkie dzieci zebrały się na auli , ponieważ dowiedziały się że tam będzie czekał na nich Święty Mikołaj, gość długo wyczekiwany przez przedszkolaków. Ubrany był w czerwony płaszcz, z tiarą na głowie, z pastorałem w ręce no i z workiem pełnym słodkości. Dzieci przygotowały na jego przybycie piosenkę pt: Din dong. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania Świętego Mikołaja i razem z nim uczyły się wiersza o tym świętym i tym właśnie zasłużyły sobie na prezenty


BIEG MIKOŁAJKOWY

Dnia 04.122016 ( niedziela ) odbył się Dziecięcy Bieg Mikolajkowy na Piaskach -Szczygliczka. Dwoje dzieci z grupy Borówki wzięło udział : Helena Pyszel i Marcel Buzia. Każdy z uczestników dostał medal i czapkę mikołaja. Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy!!!


PODWODNA PRZYGODA BORÓWEK

W piątek dnia 02.12. w naszej sali mieliśmy okazję  przenieść się na chwilę do podwodnego świata. Odwiedził nas Artur - nurek i zabrał nas do podwodnych jaskiń oraz w miejsca ostatniego spoczynku pięknych, bałtyckich wraków. Artur wyjaśnił nam jak to możliwe, że ludzie mogą odwiedzić na chwilę zupełnie obcy nam świat. Dzieci miały możliwość obejrzeć i przymierzyć specjalistyczny sprzęt nurkowy: kombinezon, płetwy, rękawice, maski, butle, bojki, kołowrotki z linkami i latarki. Oglądając filmy z podwodnych wycieczek poczuliśmy się jak podwodni odkrywcy. Artur nauczył dzieci gestów umożliwiających podwodną komunikację - "ok", "mam problem", "zanurzenie", "wynurzenie" i "brakuje mi powietrza". Przećwiczyliśmy też wspólnie zasady bezpiecznego poruszania w jaskini. Rozciągnęliśmy linki poręczowe, założyliśmy na nie strzałki kierunkowe oraz "ciasteczka" i szczęśliwie znaleźliśmy wszyscy drogę do wyjścia z "jaskini". Wszyscy bawili się doskonale a część dzieci zapowiedziała, że niedługo zanurzą się z Arturem w prawdziwym morzu:).


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Wszyscy kochamy misie a Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby przybliżyć przedszkolakom literaturę, której misie są bohaterami. Wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki misiów i razem z nimi wysłuchały opowieści o historii ich powstania , złożyły im życzenia, zaśpiewały sto lat oraz wzięły udział w różnych zabawach i wspólnie zatańczyły. Sto lat wszystkim Misiom!!!!


SMOGOWI MÓWIMY NIE!

Dnia 25.11.w piątek w naszym przedszkolu został podsumowany konkurs w ramach kampanii społecznej „OSTRÓW smogowi mówi NIE”. Dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami, upominkami i wielkimi brawami. Udział w konkursie sprawił im wiele radości. Gratulujemy!IGŁĄ I NITKĄ.

Dnia 25 listopada do grupy Borówki przybył specjalny gość. Nasza Pani Madzia, która zawsze nam we wszystkim pomaga tym razem wcieliła się w rolę krawcowej i przybyła do nas z maszyną do szycia, różnymi materiałami, szpulkami do nici, igłami. Tego dnia dzieci miały okazję poznać różne ściegi, same przeszyły kawałek materiału i pomogły Pani Madzi uszyć trzy piękne sówki, które zamieszkały na naszej sali.WIZYTA U PANI WETERYNARZ

W czwartek 24 listopada grupa Borówki pojechała na spotkanie z lekarzem weterynarii - panią Katarzyną Świtałą. Celem wizyty było poznanie specyfiki pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania wybranych zwierząt domowych. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zwierzątko nie jest zabawką ani rzeczą, że czuje, pragnie i cierpi jak człowiek a przede wszystkim, że trzeba o nie dbać!


„KŁOPOTY BURKA Z PODWÓRKA"

W piątek dnia 18 listopada rozmawialiśmy z dziećmi na temat przyjaźni i wzajemnej pomocy. Dzieci stworzyły sylwety postaci do inscenizacji opowiadania "Kłopoty Burka z podwórka" L. Krzemienieckiej a następnie miały okazję w zespołach odegrać poszczególne role bohaterów.
 „ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI 2016”

W czwartek 17 listopada dziewczynki z grupy Poziomki i Borówki wzięły udział
w II Ostrowskim Przeglądzie  Tanecznym „ Roztańczone przedszkolaki 2016”. Impreza odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury. Naszą grupę reprezentowały:  Magdalena Grzesiek, Hanna Berek, Laura Czerniejewska, Iga Kaczmarek, Helena Pyszel, Kornelia Filip. Dziewczynki w pięknych strojach dały prawdziwy popis swoich tanecznych umiejętności.  GRATULUJEMY!


JESIENNY SPACER

W środę 9 listopada,  grupa Borówki wraz z grupą Poziomki wybrała się na  spacer po okolicach przedszkola. Przedszkolaki ustawione w pary, ubrane w kamizelki odblaskowe wyruszyły na poszukiwanie pierwszych oznak nadchodzącej zimy. Pogoda dopisała, podczas spaceru padał śnieg co dla wszystkich było wielkim i miłym zaskoczeniem. Dzieci  były bardzo szczęśliwe. 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 09.11.16r do akcji Cała Polska czyta dzieciom włączyły się uczennice II Liceum Ogólnokształcącego, które odwiedziły grupę Borówki.  Gabrysia przeczytała dzieciom bajkę Angry Birds.  
"MÓJ RÓŻANIEC"

Dnia 07.11.2016 r w odwiedził nas ksiądz Michał, nie bez powodu. Miesiąc październik był miesiącem modlitwy, w którym kościół zorganizował dla przedszkola konkurs pt. 'Mój różaniec".  Jego celem było zachęcenie dzieci do modlitwy. Zadaniem dzieci było przyniesienie zrobionego własnoręcznie  różańca.  Pomysły były różne, niektóre powstały z makaronu, kasztanów inne z nakrętek. Bardzo się cieszymy i dziękujemy za włączenie naszej grupy do udziału w konkursie.  Dzieci otrzymały dyplomy i piękne książki.UDZIAŁ W FESTYWIALU PATRIOTYCZNEJ PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

9 listopada w przedszkolu Sióstr Salezjanek tradycyjnie nasze przedszkole wzięło udział w Festiwalu Patriotycznej Piosenki Przedszkolnej „Małe Orły 2016”. Nasze przedszkole reprezentował  Marcel Kieliba z grupy Borówek pod kierunkiem Marii Lis. Marcel zaśpiewał piosenkę  pt : „ Marsz Mokotowa”. Celem festiwalu było promowanie piosenki, pieśni patriotycznej oraz wychowanie do wartości takich jak szacunek i miłość do Ojczyzny. W skład jury wchodził p. Radosław Grzelak- muzyk, dyrygent, organista. Ks. Tadeusz Szmyt, rodzic – Karolina Wiatrak . Każde dziecko  otrzymało dyplom oraz upominek.

CZYTANIE W BORÓWKACH

Dnia 07.11.2016 r do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dołączyła i odwiedziła naszą grupę Mama Madzi. Mieliśmy okazję wysłuchać trzech baśni Hansa Christiana Andersena pt : "Calineczka", "Księżniczka na ziarnku grochu" oraz "Królowa Śniegu". Dzieci były bardzo zasłuchane i zainteresowane. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji.BORÓWKI NA CMENTARZU

W dniu Święta Zmarłych 2 listopada dzieci z grupy Borówki udały się na pobliski cmentarz, aby zapalić symboliczną lampkę na grobach swoich bliskich i nie tylko. Taki dzień to odpowiedni moment na wspomnienie o tych , którzy odeszli od nas, a także okazja uczenia szacunku dla zmarłych. Nie zapomnieliśmy również o modlitwie. Spacerkiem wróciliśmy do przedszkola.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 27.10.2016r (czwartek) mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym przedszkolu Panią Romanę Pająk. Mama Wiktora przeczytała wszystkim dzieciom fragment bardzo ciekawej książki o pewnej dziewczynce, która nazywa się Nela i ma osiem lat. Gdy Nela miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i nagrywać filmy. Była w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach, na przykład w Azji zwiedziła  Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję i Filipiny. Przez chwilę mieliśmy okazję przenieść się oczami wyobraźni w odległe krainy oraz przeżywać wspaniałe przygody z bohaterką. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem wysłuchały książki, a na koniec pokolorowały niezwykły owoc - durian .


JESIENNY SPACER BORÓWEK

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków.  W środę 27 października  wspaniała ciepła aura zachęciła  grupę Borówek do jesiennego spaceru. Dzieci podziwiały w jesiennej szacie otaczającą przyrodę, obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Dary jesieni możemy nie tylko podziwiać, ale także wykorzystać  do różnorodnych prac plastycznych i zabaw w sali. 
ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO
Dnia 26.10.2016 r dzieci z grupy "Borówki" wraz z paniami dr Beata Kielibą i Małgorzatą Mielcarek pojechały na rozstrzygnięcie X Jubileuszowego Konkursu Ekologicznego " ODPADY SEGREGUJESZ - ŚRODOWISKA NIE TRUJESZ"  pod patronatem Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek do Ostrowskiego Centrum Kultury. Podczas rozstrzygnięcia dzieci miały możliwość obejrzenia wielu występów, np: pokaz mody przedszkolaków, pokazu czarodzieja Carlosa, pokazów tanecznych i wokalnych starszych kolegów ze szkół, itp.  Na koniec wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone dyplomami, upominkami i ogromnymi oklaskami. 


WYJAZD STARSZAKÓW DO OCK

W środę 4  października dzieci  z grupy Borówki pojechały do OCK na spektakl „Baśnie Braci Grimm” wystawiany przez Teatr Współczesny w Krakowie. Dzieci spotkały się tam z prawdziwym bohaterami tj ;Czerwonym Kapturkiem, Żabim królem , wilkiem i siedmioma koźlątkami i królewną Śnieżką . Z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów.  Przedszkolacy mieli okazję podziwiać niesamowity warsztat aktorski, barwną i żywą scenografię, ciekawe i jedyne w swoim rodzaju kostiumy oraz niezwykłą aranżację muzyczną, a przede wszystkim grę świateł laserowych. Wszystko to stworzyło niepowtarzalną atmosferę, którą na długo zapamiętają tak same dzieci, jak i ich opiekunowie.
ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO PT. "MÓJ PEJZAŻ Z JARZĘBINKĄ"
30 września w naszym przedszkolu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. "Mój pejzaż z jarzębinką." Jury jednogłośnie stwierdziło, że każde z nadesłanych zdjęć było wyjątkowe i wzbudziło podziw. Wszystkie zdjęcia pięknie odzwierciedlały jesienny pejzaż z jarzębinką. W tegorocznej edycji konkursu wszystkie prace zostały nagrodzone dyplomem, drobnym upominkiem i brawami wszystkich dzieci oraz personelu przedszkola . Również nasza grupa miała swoich reprezentantów:
Wiktor Pająk - 6 lat" W poszukiwaniu Jarzębiny",
 Marcel Byzia - 6 lat"Jesień w barwach Jarzębiny",
Aleksandra Ratajczyk - 6 lat" Oleńka w barwach Jarzębinki",
 Laura Czerniejewska - 6 lat"Laura z Jarzębiną",
Łukasz Barwiński - 6 lat "Uśmiech Jarzębiny",
Marcel Kieliba - 6 lat "Niedzielny spacer z Jarzębiną",
 Maja Nyklewicz - 6 lat "Dziewczynka i Jarzębinka""BORÓWKI" W SKLEPIE DINO
We wtorek  27.09.2016r. dzieci z grupy „Borówek”   w ramach aktualnej tematyki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu spożywczego sieci Dino. Wycieczka miała na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Uświadamianie konieczności jedzenia potraw niezbędnych dla zdrowia, a także zwrócenie szczególnej uwagi na wartości odżywcze warzyw i owoców. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce. Oglądały także cały sklep, widziały, jakie towary znajdują się na sklepowych półkach i w lodówkach. Wspólnie dokonaliśmy zakupu warzyw i owoców,  które potem smakowaliśmy w przedszkolu. Podczas odwiedzin  w sklepie przedszkolaki  utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych i wyszły ze sklepu z przekonaniem, że praca ekspedientki jest ciekawa i pożyteczna, ale także bardzo trudna.

WYCIECZKA DO NENUFAR CLUB W KOŚCIANIE

 

W  dniu 26 czerwca  dzieci z grupy Poziomek  i Borówek wybrały się na wycieczkę do „Nenufar Club” w Kościanie. Po przybyciu na miejsce gospodarz placu powitał przedszkolaki i zaprowadził na przystań. Program edukacyjno – rekreacyjny obfitował w wiele atrakcji. Dzieci z pomocą animatorów: „ Niezapominajki „ i „ Tulipana” odkrywały kolejne wskazówki w drodze do skarbu. Przedszkolaki  ubrane w kamizelki asekuracyjne płynęły tratwą do „Świata Bajek”. W bajkowej alejce można zobaczyć: domki Baby Jagi, Trzech Świnek, Śpiącej Królewny, Krecika, Gepetta i Pinokia i wiele innych bajkowych postaci. Na jednej z wysp wchodzących w skład obiektu mieści się plac zabaw dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję do poznania ważnych zabytków architektonicznych świata- w Parku Miniatur, np. kamienne posągi (z Wyspy Wielkanocnej), Łuk Triumfalny i Wieża Eiffla (Paryż), Statua Wolności czy greckie posągi.  Animatorzy prowadzili gry i zabawy związane z tematyką różnych bajek. Po udanych zabawach na dzieci czekało ognisko z kiełbaskami. Dopełnieniem wycieczki były wspólne zabawy na placu zabaw, a także pyszne lody. Wszyscy zadowoleni wrócili do przedszkola. Wyjazd ten zaliczamy do udanych, a przeżytą przygodę  będziemy długo i miło wspominać. 

Zapraszamy do kontaktu