Galeria

Galeria

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 
Dzis w przedszkolu odwiedziła nas mama Hani - Pani Paulina Czerniejewska. Zaprezentowała nam wierszyki dla przedszkolaków. Bardzo nas zaciekawiło i wprowadziły w dobry humorek.WYCIECZKA – GÓRECZNIK

Dziś byliśmy na wycieczce w Parku Rozrywki Górecznik. Mogliśmy oglądać zwierzątka i karmić kózki. Dowiedzieliśmy się wszystkiego o owadach. Zachwycił nas także plac zabaw z atrakcjami, a szczególnie spodobał nam się przejazd bajkowa kolejką.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Serdecznie dziękujemy Pani Weronice , która dla nas czytała bajkę. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni. Szczególnie spodobał się nam wierszyk ,,Humorek,,CZAROWANIE KOLORÓW

Czarowanie i kolorów wytwarzanie. Tak właśnie brzmiało hasło zajęć. Przedszkolaki chętnie pracowały i kolory mieszaly. Dzięki praktycznym doświadczeniom bardzo szybko przyswoily wiedzę na temat kolorów podstawowych. Teraz już wiedzą jak powstają kolory pochodne od podstawowych. Trochę upackani, ale zadowoleni.
WULKAN

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej dziś w przedszkolu nastąpiła eksplozja wulkanu. Jeśli chcecie powtórzyć eksperyment w domu potrzebne będzie: butelka, ciepła woda, sodą, ocet, płyn do mycia naczyń, dla uzyskania super efektu barwnik spożywczy. Wykonanie: Do butelki wsypujemy sodę dodajemy wodę, a następnie płyn do mycia naczyń. Do octu dodajemy barwnik i energicznie wlewamy do wcześniej przygotowanej mieszanki. Efekt gwarantowany.


MALI ODKRYWCY

Dziś w przedszkolu odkrywaliśmy możliwości wody. Były eksperymenty i doświadczenia . Na koniec kolorowa woda, która pomogła nam stworzyć pracę plastyczne. A jutro doświadczenia z lawa - czyli wybuch wulkanu.
ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Dziś w przedszkolu wielkie wyjątkowego gościa. Wielkanocnego Zajączka Przywitaliśmy go serdecznie, A on Nas zaprowadził do naszej sali, gdzie czekały prezenty schowane w koszyczkach. Obiecaliśmy, że będziemy grzeczni i zapraszamy zajączka do nas w odwiedziny częściej. Pożegnaliśmy Naszego gościa, gdyż śpieszył z prezentami do innych przedszkolaków.


SADZIMY OWIES

Jeżynki zaczynają przygotowywać się do świąt i już zasadziły owies, który będzie pięknie im dekorował stół :)
WESOŁEGO ALLELUJA

W piątek 7 kwietnia nasza grupa uczestniczyła w programie świątecznym pt.”Wesołego Alleluja”. Bzik zostaje zaproszony na Święta Wielkanocne do swojego dziadka na wieś. Poznaje tam zwyczaje i stroje ludowe, spotyka się z kuzyneczką Zosią, która przygotowuje pisanki, kraszanki, owijanki i drapanki na świąteczny stół. Nie zabrakło również konkursów, za które uczestnicy otrzymali wielkanocne upominki. Było dużo zabawy i śmiechu. DZIĘKUJEMY!


KONKURS WIELKANOCNY KOSZYCZEK

4 kwietnia w naszym przedszkolu  odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Wielkanocny koszyczek oraz wręczenie nagród i  podziękowań . Celem konkursu było kształtowanie aktywnej postawy dzieci wobec sztuki  i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami Świąt Wielkanocnych. Wszystkie koszyczki były przepiękne dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie grupy. Dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielką za udział pomoc i  zaangażowanie się w wykonaniu koszyczków. 


KOSZYCZEK WIELKANOCNY

Dzieci wraz z p. Sandrą wykonały koszyczek wielkanocny na konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było ozdabianie koszyczka oraz malowane jajek, które znalazły się w środku. Dzieci poradziły sobie świetnie chociaż było to nie lada wyzwanie. Trzymamy kciuki aby nasz koszyczek zajął pierwsze miejsce. 


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W kwietniowe popołudnie naszą grupę odwiedziła mama Nikoli. Nasz gość przyniósł ze sobą ciekawą bajeczkę oraz kolorowanki dla dzieci. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały bajki pt.: „Tomek i przyjaciele” Mamie Nikoli. bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. I oczywiście zapraszamy kolejnych gości do odwiedzin w grupie!


SADZIMY FASOLĘ

Dzieci samodzielnie zasadziły fasolkę w ziemi- każdy w swoim kubeczku. Poprzez samodzielne doświadczenie poznały czynniki potrzebne do rozwijania roślin, zrozumiały potrzebę zakładania własnej hodowli i systematycznego pielęgnowania sadzonek. Przede wszystkim przedszkolaki poznały kolejne etapy sadzenia- przygotowanie ziemi , sadzenie, podlewanie. Teraz muszą obserwować i dbać o wzrost roślin, aby cieszyć się z efektów swojej pracy. 
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 23.03.2017 r do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dołączył i odwiedził naszą grupę tata Stasia. Mieliśmy okazję wysłuchać dwóch bajek „Lokomotywa” oraz „Miś Uszatek” Dzieci były bardzo zasłuchane i zainteresowane. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.


NASZA HODOWLA

Dzisiaj w przedszkolu założyliśmy hodowlę roślin. Mamy już piękny szczypiorek, A dzisiaj posialiśmy rzeżuche. Wiemy, że potrzebne jest światło i woda, aby nasze rośliny pięknie rosły dlatego umieściliśmy tacki z nasionami na parapecie. A teraz czekamy...

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 

Dziś w przedszkolu gościliśmy wyjątkowego gościa Panią Honoratę Kurczaba. Odwiedziła nas w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom,, Dzieci były zachwycone i zainteresowanie lekturą jaką Pani Honorata nam zaprezentowała, czyli - ,,Uparta kózka,, Przedszkolaki świetnie rozszyfrowały morał bajki i zapewniły , że będą kosztowały więcej warzyw i owoców, a ograniczą słodycze. Hmmm.... przynajmniej spróbują :)


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNNY

Dziś 21 marca czyli ,,Pierwszy dzień wiosny,, Jak obyczaj stary karze, aby przegnać zimę trzeba spalić marzannę - zimową pannę. U nas w przedszkolu oczywiście taki dzień obchodzimy z ,,przytupem,, Uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt ,,Żegnaj zimo - witaj wiosno,,. Dzieci pomogły przepędzić Zimę Pani wiośnie i wraz z nią ruszyły w barwnym korowodzie z piosenką na ustach przez ulicę Ostrowa. Gdy dotarliśmy na wyznaczone miejsce spaliliśmy  nasze marzanny ,A wraz z tym przepędziliśmy zimę hen za morze. Opłaciło się - od razu wyszło słońce i wyświetliło nam ten cudowny dzien. Dziękujemy tacie Blanki a udostępnienie ogrodu.
 WIZYTA PRACOWNIKA MZO

20 marca nasze przedszkole odwiedziła pani Arleta Szulc -  pracownik MZO. Dzieci wysłuchały prezentacji na temat segregacji odpadów, oglądnęły film pt „drugie życie butelki” Następnie dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą w zadaniu. Przedszkolaki bezbłędnie segregowały szkło. plastik , papier do odpowiednich pojemników. Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Dziękujmy za wizytę ROBIMY MARZANNĘ

Wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem czekają na nadchodzącą WIOSNĘ...  Postanowiliśmy na pożegnanie Pani zimy zrobić MARZANNĘ. Marzanna jest kukłą wykonaną ze słomy i bibuły. Topienie  lub palenie Marzanny jest staropolskim zwyczajem związanym z PIERWSZYM DNIEM WIOSNY. Sama kukła jest symbolem zimy, a ceremonia jej utopienia lub spalenia według zwyczaju ma spowodować jej odejście, przebudzenie przyrody do życia.CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W  marcowy popołudniowy piątek ( 17.03.2017r.) odwiedził nas tata Marcela, pan Łukasz , który przeczytał bajkę pt. „Zygzak mcqueen”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.  


W POSZUKIWANIU WIOSNY

Ostatnie dni przyniosły nieoczekiwanie zmienną pogodę. Nagle zrobiło się cieplej, słonecznie, a w powietrzu było można poczuć zbliżającą się wiosnę. Dzieci z grupy „Jeżynki” wyruszyły na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Na spacerze mogliśmy zaobserwować w pobliskich ogródkach przebiśniegi, zobaczyć pąki na drzewach, bazie kotki  a także wsłuchać się w śpiew ptaków. Powoli, małymi krokami przyroda budzi się do życia, a my bardzo chętnie chodzimy na spacery, aby obserwować zmiany w niej zachodzące.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIEOM

Dnia 13 marca naszą grupę odwiedziła mama Zosi Ch.. Nasz gość przyniósł ze sobą ciekawą bajeczkę. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały bajki pt.: „Misza i Niedziwiedź” Mamie Zosi Ch. bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. I oczywiście zapraszamy kolejnych gości do odwiedzin w grupie!PRZEDSZKOLNA ORKIESTRA

Dziś w naszej sali rozbrzmiały dźwięki muzyki. To my postanowiliśmy pobawić się w przedszkolną orkiestrę i pięknie zagrać na poznanych instrumentach. Oprócz grania poznaliśmy na zajęciach nowy instrument muzyczny – gitarę.  A pod koniec dnia pokolorowaliśmy kolorowanki z instrumentami,


NOWY  INSTRUMENT MUZYCZNY – CYMBAŁKI

Dziś w przedszkolu wielkie granie instrumentów poznawanie. Znamy już bębenek, tamburyno, kołatkę, dzwoneczki, A dzisiaj poznaliśmy cymbałki. Wiemy że ma 8 płytek Tak jak 8 nutek w gamie: do, re, mi, fa, sowa, la, si , do. I już pięknie gramy

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Chłopcy w naszej grupie składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków. Dzieci wykonały prace plastyczne pt: „ Tulipan” dla swojej ukochanej mamy.


„KOLOROWE PTASZKI”

Dziś w przedszkolu mieliśmy temat ,,Jakie dźwięki mają ptaki,, przy muzyce klasycznej bawiliśmy się w,, kolorowe gniazdka dla ptaszka,, Rozpoznajemy już odgłosy ptaków tj: kukułka, sowa, wrona, bocian, słowik, wróbelek...Nie zabrakło też czasu na zabawy farbami, A efektem tego są Nasze kolorowe ptaszki.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 

Dnia 07.03.2017 r do akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dołączyła i odwiedziła naszą grupę Mama Blanki. Mieliśmy okazję wysłuchać bajki pt; „Trzy świnki” Dzieci były bardzo zasłuchane i zainteresowane. Na koniec pani Magda zrobiła słodką niespodziankę i przyniosła dla dzieci cukierki.  Dziękujemy i serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji.
PRZEDWIOŚNIE

Dzieci z grupy „Jeżynek”  z radością witają przedwiosenne słoneczko. Zabaw i uśmiechów było co nie lada…w końcu czuć w powietrzu WIOSNĘ, której nie możemy się już doczekać.CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 01.03.2017r (środa) mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym przedszkolu Panią Małgorzatę Migdę. Mama Oliwii  przeczytała wszystkim dzieciom dobrze znaną bajkę pt. „Kraina Lodu”.  Po wysłuchaniu bajki dzieci wspólnie z panią Sandrą zrobiły album , który można oglądać i podziwiać na korytarzu. Pani Małgorzata wraz z Oliwią  zrobiły dzieciom niespodziankę i przyniosły do przedszkola nie tylko książkę ale również maskotki i płytę z muzyką do słuchania z wyżej czytanej bajki . Dzieci w tym dniu mogły poczuć się jak bohaterowie książki.
DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY


MALOWANIE NA FOLII

W środę 01.03.2017r nasza grupa postanowiła w ramach tematyki kompleksowej „Lubimy malować i rysować”  pobawić się w malarza i  stworzyć niezwykłe obrazy  ale nie tak jak zawsze na kartkach  z bloku a na koszulce foliowej do dokumentów. Zanim zaczęliśmy malować dzieci dowiedziały się, aby  farba nie spływała po koszulce to trzeba  dodać kilka kropel płynu do naczyń Dzięki temu poznaliśmy następną technikę plastyczną – malowanie na folii. 


U FRYZJERA 

Dnia 24 lutego grupa Jeżynki poznały ciekawą pracę fryzjera. W świat modnych fryzur wprowadziła nas dobrze znana nam , Pani Ola, która postanowiła pokazać dzieciom swoją pasję. Przyniosła dużą torbę, a w niej wszystko czego potrzebuje fryzjer : nożyczki, grzebień, wałki, prostownicę, suszarkę, lokówkę, piankę do włosów, lakier, oraz sprzęt potrzebny do farbowania włosów.  Opowiedziała dzieciom o swojej pasji i zadaniach jakie wykonuje fryzjer . Wszyscy bardzo chętnie słuchali oraz wczuwali się w rolę modela / modelki . Dla przedszkolaków była to bardzo ważna i cenna lekcja, gdyż miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Dziękujemy Pani Oli za tak ciekawe zajęcia.
SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM
Dzisiaj zawitali do nas policjanci - nasi dzielnicowi. Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa i gdzie w jego przypadku szukać pomocy. Przeczytali mam bajkę na podstawie której odpowiedzieli nam o swojej pracy. My też wykazaliśmy się dużą wiedzą i wiadomościami za co nas bardzo pochwalono.


GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM NIE MA CO JESĆ

W ramach tematyki kompleksowej „Poznajemy różne zawody", dzieci z grupy Jeżynek miały okazję zaprosić na swoją salę specjalnego gościa, którego wszyscy dobrze znają w naszym przedszkolu. Była to nasza kochana kucharka , Pani Anna Wolicka. Pani Ania opowiedziała dzieciom o swojej pracy, a na zakończenie przeczytała bajkę pt: "Na straganie". Dzieci z zaciekawieniem jej wysłuchały i podziękowały.


"MÓJ WYMARZONY KOT"

Jednym z ulubionych zwierzątek dzieci jest kot. Dlatego też podczas zajęć plastycznych 17 lutego każdy postanowił stworzyć swojego wymarzonego przyjaciela – kota. DZIEŃ KOTA”

W dniu 17 lutego w naszej grupie obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto Kota”.  Z tej okazji wszystkie przedszkolaki zamieniły się tego dnia w kociaki. Na zajęciach dzieci tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w różnych zabawach „Gdzie jest kotek”?, „Kocie puzzle”, „Kotki”, „Cztery rude koty”. Było mnóstwo śmiechu.  
BALIK

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu byłi: księżniczki, wróżki, rycerze, piraci, policjanci, pszczółki. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dla swoich pociech  pięknych balowych strojów. Ostatnim akcentem balu karnawałowego były lizaki i balony w kształcie serca, przypominające w tym dniu wszystkim o walentynkach. MOKRE W MOKRYM

Dzieci poznały nową technikę malarską „mokre w mokrym” . Kartkę z bloku rysunkowego nawilżamy wodą. Na mokrej powierzchni malujemy akwarelami. Taka technika  to świetna zabawa. Przy okazji poznajemy kolory pochodne. Dzieciom bardzo się podobało. 
CO PŁYWA A CO TONIE?

Grupa „Jeżynki” przeprowadziła doświadczenie na sprawdzeniu zachowania się w  wodzie drobnych przedmiotów takich jak: piórko, korek, moneta, klucz, łyżeczka, pika pingpongowa, kulka ze styropianu, Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat przedmiotów, które pływały w wodzie i które w niej tonęły.  Na początku doświadczenia zdania, co do zdolności „pływackich” niektórych przedmiotów, były podzielone. Na końcu eksperymentu dzieci nie miały wątpliwości, że ciężkie przedmioty toną, a lekkie pływają. Przy drugim eksperymencie zostały włożone kulka z plasteliny oraz miseczka z plasteliny do wody dzieci dowiedziały się, że nie tylko ciężar ma znaczenie ale również kształt.  Przeprowadzone eksperymenty wzbudził w dzieciach wielkie zainteresowanie chęcią odkrywania i poznawania świata przyrody
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Na zewnątrz biało i mroźnie, ale dnia 24.01.2017r w grupie „Jeżynki” było  ciepło i serdecznie. Wszystko to za sprawą Dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po występie artystycznym Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły Im specjalnie przygotowane prezenty - laurki pełne kwiatów. 


SERDUSZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

W związku ze zbliżającym się świętem naszych ukochanym dziadków podczas zajęć przygotowaliśmy serduszka pełne kwiatów, symbolizują naszą miłość do nich.

ZABAWY ZIMOWE NA ŚNIEGU

Zima to radosny czas zabaw na śniegu, która inspiruje dzieci do różnych zabaw. Dzięki uprzejmości p. Kupczyka – taty Blanki, który zaprosił nas do swojego ogrodu na zimowe szaleństwa. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Atrakcją było ognisko przy , którym mogliśmy się ogrzać i pośpiewać zimowe piosenki. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły obiadek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

Bardzo serdecznie dziękujemy tacie Blanki za zaproszenieTAŃCE KARNAWAŁOWE Z SERPENTYNAMI

Tak dzisiaj bawiliśmy się w przedszkolu.ZABAWY BADAWCZE Z BALONAMI

11 grudnia dzieci podczas zajęć mogły poznać  ciekawe doświadczenie związane helem, a także mogły spróbować wykonać je same. Oprócz doświadczenia były również zabawy z balonami.  Największą atrakcją dla dzieci był balon napełniony oczywiście helem wspólnie razem obserwowaliśmy jak unosi się w górę i zatrzymuje się przy suficie.  Po zajęciach dzieci dowiedziały się że hel jest lżejszy od powierza i dlatego balon unosi się do góry i nie opada na dół. Balony wzbudziły wśród dzieci ogromne zainteresowanie i zapewne pozostanie dla nich miłych wspomnieniem.MASKI KARNAWAŁOWE

Karnawał to okres zabawy i radości, a przede wszystkim balów i przyjęć, na których nie może zabraknąć bajkowych postaci i kolorowych masek. Dlatego podczas zajęć zrobiliśmy maski karnawałowe według własnych pomysłów, upodobań i inwencji. Maski  zostały zdobione brokatem, kryształkami i cekinami były wspaniałe. CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Pierwsza na ochotnika w grupie „Jeżynki” zgłosiła się pani Ola. Pani Ola spisała się na medal…., piękne przeczytała bajkę pt. „Radiowóz” . Dziękujemy za podarowany przedszkolakom czas. Na koniec wizyty  przedszkolaki  serdecznie podziękowały za przybycie i zrobiły sobie z panią Olą pamiątkowe zdjęcie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, dziadków, rodzeństwo do wspólnego czytania!


PIERWSZY ŚNIEG

Gdy tylko spadł pierwszy śnieg Jeżynki nie mogły spokojnie usiedzieć w sali. Cieplutko się ubrały i ochoczo wybiegły na przedszkolny plac zabaw. Radości nie było końca! Bitwa na śnieżki, robienie tropów czy ulepienie małego bałwanka wywołały serdeczny uśmiech na twarzach naszych najmłodszych podopiecznych!


PRACA PLASTYCZNA PT.”STEMPLOWANY KAPTUREK”

2 stycznia dzieci wykonały pracę plastyczną pt. ” Stemplowany Kapturek” – ozdabianie rysunku za pomocą stempelków. Każde dziecko otrzymało kartkę z konturowym rysunkiem Czerwonego Kapturka. Zadaniem dzieci było ozdobić go czerwonymi stempelkami maczając korek w czerwonej farbie i odciskając go na kartce. 
WIGILIJA U JEŻYNEK
Dzisiaj w naszej grupie odbyła się uroczysta wigilia. Po pięknych życzeniach złożonych przez Panią dyrektor Beatę Kieliba przeszliśmy do łamania się opłatkiem. Przy dźwiękach kolęd rozpoczęliśmy wspólne biesiadowanie.
WIZYTA GWIAZDORA 

19 grudnia zawitali do nas Tola z Bzikiem  do naszego przedszkola. Dla dzieci  przedstawili scenkę świąteczną pt: „Przyszła pora na Gwiazdora. Przedstawienie to wprowadziło dzieci w nastrój oczekiwania na zbliżające się święta, a to wszystko za sprawą  bałwana Władka i Gwiazdora, który pojawił się z workiem cukierków. Gwiazdor odwiedził naszą grupę i pytał się czy dbamy o zabawki, czy dzieci są grzeczne.  W nagrodę zostawił przedszkolakom prezenty , które przywiózł ze sobą dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci pożegnały Gwiazdora, który obiecał, że wróci za rok.  


SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości  chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością, której na co dzień czasami tak bardzo nam brakuje. W naszej grupie przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sali, nasze dzieci intensywnie ćwiczyły przed występami świątecznymi ucząc się pięknych kolęd, pastorałek, wierszy W dniu  13 grudnia dzieci grupy „Jeżynki” zaprezentowały swoje występy przed swoimi rodzinami. A po  przedstawieniach wręczały swoim bliskim własnoręcznie zrobione upominki. 

ZIMOWE ŚPIEWANIE, ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

W czwartek - 8 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie odbył się IX Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki "Zimowe śpiewanie, świąteczne kolędowanie" pod hasłem "Aniołowie się radują, z rodzeństwem pod niebiosy wyśpiewują". Celem konkursu było podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne muzykowanie. Przedstawiciele wszystkich ostrowskich przedszkoli, w strojach Aniołów zaprezentowali różnorodny świąteczny repertuar. Nasze przedszkole reprezentowała Alicja Kaczmarek (gr. "Jeżynki"), z siostrą Emilią (gr. „Poziomki”) pod opieką pani Anity Michałczyk.  Duet wprawił słuchających w miły, przedświąteczny nastrój zadumy i oczekiwania, prezentując utwór pt.: "Weseli Anieli". Za udział w konkursie dziewczynki otrzymały rodzinny, pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁJA

Dnia 6.12.2016r.zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Były piosenki, oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać. 

UBIERAMY CHOINKĘ

Już grudzień, a jak grudzień  to i święta... Wszyscy czekają na nie z wypiekami na twarzach... W dniu dzisiejszym  nasze przedszkolaki przypominały sobie tradycję  ozdabiania świątecznego drzewka. Dzień ubierania choinki w przedszkolu jest dniem wyjątkowym. Dzieci  z wielkim zaangażowaniem zawieszają ozdoby, a gdy nasze wspólne drzewko jest już ubrane wszyscy wiedzą, że święta są tuż, tuż i Mikołaj jest bardzo blisko.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki z naszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.  W tym dniu dzieci poznały opowieść o historii powstania pluszowego misia, złożyły misiom życzenia, zaśpiewały sto lat, wzięły udział w konkursach  i razem zatańczyły. 

PANI WETERYNARZ U MALUSZKÓW

 22  listopada 2016 r. odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Dzieci z grupy  Maluszków miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Kasią. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania  zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw  humanitarnych  w  stosunku do zwierząt. Pani Kasia opowiadała o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz codziennej pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt  i obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny. Po każdej zabawie z pupilem musimy pamiętać o myciu rąk. Przedszkolaki  brały aktywny udział w spotkaniu,  szukały odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości   dotyczące  pielęgnacji zwierząt, chorób które je dotykają, sposobów leczenia.


MORSKIE AKWARIUM 
Przedszkolak w każdym wieku marzy o posiadaniu zwięrzątka. Jedni lubią psy, koty, chomiki i kanarki, a my... postanowiliśmy założyć w naszym przedszkolu morskie akwarium. Potrzebowaliśmy do tego papierowych talerzyków, trochę muszelek przywiezionych prosto znad polskiego Bałtyku, kolorowych farb i papieru i gotowe!
PRACA PLASTYCZNA "ŻÓŁW" 

W związku z realizacją tematu kompleksowego „ Mój przyjaciel zwierzak”  16 listopada przedszkolaki z grupy „Jeżynki” wykonały żółwia.  Dzieci musiały wyjąć sylwety

z wytłoczonej kartki - a wcale nie było to łatwe, następnie wykleić skorupy kawałkami zielonego papieru. 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

8 listopada odbyła się uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka". Był to pierwszy ważny debiut przedszkolaków, którzy w tym roku przybyli do naszego przedszkola. W ciągu dwóch miesięcy pobytu w przedszkolu, dzieci nie tylko poznały przedszkole, ale również nauczyły się wielu wierszy, piosenek i tańców. Wszyscy z niepewnością, nutką obawy, czekali na występy dzieci (czy wyjdą, czy zaśpiewają, czy nie będą płakały, jak wystąpią...). Jednak przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale! Dzieci pokazały, że potrafią zaśpiewać piosenki interpretując ruchem ich treść. Potrafią również wyrecytować krótkie wiersze i zatańczyć w parach proste tańce. Najważniejsze jest jednak to, że potrafią przełamać lęk, nieśmiałość i stres, który towarzyszy każdemu podczas występów. Po występach artystycznych dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków. Pani dyrektor Beata Kieliba ogromnym ołówkiem dokonała pasowania wypowiadając słowa "PASUJĘ CIĘ NA PRZEDSZKOLAKA”. Po pasowaniu głos podziwu dla dzieci wyrazili przybyli goście: Jolanta Maćkowiak naczelnik Wydziału Edukacji

i Sportu, Karolina Winiecka przedstawiciel biura senatora Łukasza Mikołajczyka, Anna Galant dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, ks. Michał Będzieszak i pani Elżbieta Grochowska przewodnicząca Rady Osiedla nr 7 Zacisze – Zębców. Potem były oklaski

i prezenty. Na pamiątkę pasowania przedszkolaki otrzymali dyplom, rożek słodkości oraz „wpisali” się do księgi „Pasowania na Przedszkolaka”. Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości na każdy dzień pobytu w przedszkolu.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
04.11.2016 r. obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek”. W tym dniu dzieci mogły przyjść  w koszulkach z bajkowym motywem oraz przynieść ulubioną maskotkę czy książkę. Przedszkolaki żeby dostać się do krainy bajek musiały wypić „magiczny napój”. Przewodniczką po krainie była dobra czarownica Samanta a specjalnym gościem była nasza Pani dyrektor – Beata Kieliba.  Kraina bajek była bardzo duża,  dzieci podróżowały pociągiem misiów i zatrzymywały się na 3 stacjach. Rozpoznawały poprzez zagadki bajkowe postacie i tytuły bajek. Bawiły się w zabawę: „Co zmieniło się w koszyczku”. Dzieci  wcieliły się w rolę wilka dmuchając w gazety najmocniej jak tylko potrafiły., układały puzzle z bajkowymi obrazkami oraz celowały do Baby Jagi papierowymi kulkami z gazet. Nie zabrakło w tym ważnym dla naszej grupy dniu odśpiewania piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Na zakończenie dzieci otrzymały medale „Super znawcy bajek. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe.WIZYTA MALUCHÓW NA CMENTARZU

W dniach 02.11.2016 r. tuż po święcie Wszystkich Świętych, przedszkolaki z grupy „Jeżynki wraz z wychowawczynią p. Rosik wybrały się na spacer, na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swoim mieście i mieszkańcach, których już nie ma. Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami.  Celem wycieczki było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad opuszczonymi grobami zmarłych.


CHOĆ ZA OKNEM SZARO U NAS KOLOROWO
Ponieważ za oknami plucha i tęsknimy za kolorami postanowiliśmy pobawić się przy radosnej muzyce. Przy okazji zapamiętujemy kolory, uczymy się rozróżniać kierunki i doskonalimy umiejętność liczenia. A wszystko podczas fantastycznej zbawy :) 
JESIENNY SPACER 
Wykorzystując piękną jesienną aurę Jeżynki  udały się na spacer w poszukiwaniu kolorowych liści. Podczas spaceru przedszkolaki podziwiały piękno otaczającej przyrody oraz obserwowały z zaciekawieniem kolorowe, spadające z drzew liście. 
PRACA PLASTYCZNA "JEŻ'

17 października dzieci grupy "Jeżynki" wykonały pracę plastyczną pt. "Jeż".  Praca polegała na odbijaniu pomalowanych farbą dłoni. ROZTRZYGNIĘCIE
KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO PT. "MÓJ PEJZAŻ Z JARZĘBINKĄ" 
Dnia 30 września w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „ Mój jesienny pejzaż z jarzębinką”. Naszą grupę reprezentowali: Alicja Kaczmarek, Hanna Czerniejewska, Marcel Polak, Cyprian Ziętek. Wszystkie prace dzieci były bardzo pomysłowe i pięknie odzwierciedlały jesienny pejzaż cała grupa dzielnie kibicowała kolegom i koleżankom z grupy, które wzięły udział w konkursieZapraszamy do kontaktu